GÜNDEM

Avrupa beslemesi Yunanistan'dan S-300 tahriği

Sefaletin kol gezdiği Avrupa'nın ise beslemekten bıkmadığı Yunanistan'dan şaşırtan bir hamle geldi. Kardak'ta tansiyonu yükselten Atina, S-300 füzeleri için anlaşmalar imzaladıklarını açıkladı.

Avrupa beslemesi Yunanistan'dan S-300 tahriği
Türkiye'yi işgale kalkışan darbeci kalleşleri iade etmeyen, küresel terör örgütü FETÖ'nün Avrupa'da Almanya ile birlikte adeta en güvenli limanlarından biri haline gelen Yunanistan, Rus şirketiyle 'S-300 hava savunma sistemi' için üç sözleşme imzalandığını duyurdu.

“Tahriklere böyle mesaj veriyoruz”

Yunanistan Savunma Bakanlığı’na yakın olan Defence point adlı sitede yer alan habere göre, Yunanistan sözde Türk provokasyonuna karşı hava savunma sistemine ihtiyaç duyulduğu iddia ediliyor.

Söz konusu haberde Yunan generaller, S-300 hava savunma sistemi yanında Türkiye’ye karşı “Tahriklere böyle mesaj veriyoruz” dedi. Uzun menzilli S-300 füzelerin Türkiye’nin sözde tahriklerine karşı kullanılması için anlaşmanın imzalandığı ifade edildi. 

S-300’ün özellikleri

S-300, bir Rus şirketi olan Almaz Bilimsel Endüstriyel Şirketi tarafından geliştirilmiş, orta ve kısa menzilde balistik ve benzeri hava saldırılarından korunmak için kullanılan bir hava savunma füze sistemi. Radarları aynı anda 100 hedefi takip edebiliyor. 

Konular: nato, rusya, türkiye, silah,

Yorumlar