GÜNDEM

Aydın Doğan'ın Alman ortağı yine Türkiye'ye saldırdı

Türkiye karşıtlığıyla bilinen Doğan Grubu'nun Alman ortağı Axel Springer'in başkanı Mathias Doepfner, Türkiye'ye daha fazla yatırım yapmayacaklarını açıkladı.

Aydın Doğan'ın Alman ortağı yine Türkiye'ye saldırdı
Cumhuriyet gazetesine yapılan terör operasyonu, özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik her türlü çirkefliğe verdikleri destekle bilinen, doğrudan veya dolaylı Türkiye'yi daima hedef alan çirkin ve provokatif yayınlar yapan Axel Springer'in başkanı Mathias Döpfner'in de zoruna gitti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden Alman komedyene de verdiği destekle bilinen Döpfner, "Türkiye'de basın özgürlüğü ayaklar altına alındı" şeklinde konuştu.

Türkiye'de yatırım yapmayacakmış!

Döpfner, grubunun Çin ve Rusya'da olduğu gibi Türkiye'de de daha fazla yatırım yapmayacakları mesajını verdi. 

Döpfner küstah ifadelerine, "Demokratik ülkelerden şirketlerin sadece güvenilebilir demokrasilerin hüküm sürdüğü ülkelerde yatırım yapması mantıklı" sözlerini de ekledi.

Michael Döpfner, grubunun Doğan TV Holding'de sahip olduğu yaklaşık yüzde 7'lik hisseyi 2022 yılına kadar elden çıkaracaklarını belirterek, "Belirli banka kredileriyle hisseler güvence altında, bizim için ticari bir risk bulunmuyor" şeklinde konuştu.

Konular: yatırım, mathias döpfner, doğan medya grubu, türkiye,

Yorumlar