GÜNDEM

Babasına bomba gönderen Kurdaş tutuklandı

Maltepe’de babası Osman Kurdaş’ın iş yerine bomba göndererek 3 kişinin yaralanmasına sebep olan Ali Can Kurdaş nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Babasına bomba gönderen Kurdaş tutuklandı
Maltepe’de babası Osman Kurdaş’ın iş yerine bomba göndererek 3 kişinin yaralanmasına sebep olan Ali Can Kurdaş nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kurdaş savılık ifadesinde babası kendisine ilgi göstermediği için bomba gönderdiğini söyledi.

Maltepe’de babası Osman Kurdaş’ın iş yerine bomba göndererek 3 kişinin yaralanmasına sebep olan Ali Can Kurdaş emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılıktaki ifadesinin ardından nöbetçi 8. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Alican Kurdaş, "tasarlayarak, yangın, su baskını, tahrip, batırma veya bombalama ya da nükleer, biyolojik veya kimyasal silah kullanmak suretiyle, üstsoy veya altsoydan birine ya da eş veya kardeşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklanarak Maltepe cezaevine gönderildi. Kurdaş savcılıkta verdiği ifadesinde babasının kendisine ilgi göstermediğini ve babasına uyarı olarak bomba yapıp gönderdiğini söyledi.

Savcılıktaki ifadesinin ardından nöbetçi 8. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Alican Kurdaş, "tasarlayarak, yangın, su baskını, tahrip, batırma veya bombalama ya da nükleer, biyolojik veya kimyasal silah kullanmak suretiyle, üstsoy veya altsoydan birine ya da eş veya
kardeşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne gönderildi.

Konular: maltepe, bomba, patlama,

Yorumlar