GÜNDEM

Bahçeli: Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın sözleri yeterlidir

MHP lideri Bahçeli, katıldığı canlı yayında, referandumdan hemen önce ortaya atılan eyalet iddialarının gerçek dışılığına ilişkin, "Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın sözleri yeterlidir" dedi.

Bahçeli: Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın sözleri yeterlidir
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, katıldığı Habertük televizyonu canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bahçeli, 'eyalet' iddialarıyla ilgili iddiaların gerçek dışılığına ilişkin, "Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın sözleri yeterlidir" dedi.

MHP lideri, eyalet sistemiyle ilgili yapılan tartışmalara yaptığı açıklamayla açıklık getirdi:

"Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın sözleri yeterlidir. Sabaha kadar sosyal medya hareketlenmiş. Bir anı düşünelim. Sayın Cumhurbaşkanı tesis açılışı gerekçesiyle Türkiye'yi çok önemli bir programa aldı ve gezdi. Sayın Başbakan olağanüstü bir performans içerisinde gece gündüz televizyonlara çıkıyor. Bütün bunları yaparken de 18 maddenin ruhunu anlatmaya çalışıyor. Biz bunları takip ediyoruz. Biz de zaman zaman cevaplandırmaya çalışıyoruz. Bir partinin genel başkanı ve Başbakan'ı, seçilmiş Cumhurbaşkanı, ağzına eyalet sistemi almıyorsa, bunu danışman söylüyorsa, bu danışman da cumhurbaşkanı'nın danışmanı ise aklınıza 2 soru geliyor. Bir, bundan bilgisi var mı, ben söyleyemiyorum sen söyle mi diyor, yoksa bu danışman sabote mi ediyor. Ben de olsa atarım dedim. Sayın Cumhurbaşkanı kovar, kovmaz kendi bileceği iş. Referanduma 2 gün kala üniter yapı konusunda hassasiyeti olanlar, bunları da bazı gazetelerde bazı parti yöneticileri MHP'yi suçlayacak şekilde insanların kafasını karıştırmaya yönelik faaliyetleri yürütüyorlarsa açıkça söylüyorum. 'Evet' çifte su verilmiş çelik gibi olmuştur. Bu tür oyunlar bozulacaktır ve 'Evet' en çok şekilde temsil edilerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye'de uygulanacaktır. Ülkücüyü bunlar saf, aptal mı zannediyor? Kesin olarak söylüyorum, 'Evet' çifte su verilmiş çelik gibidir, pazar günü kendini gösterecektir"

Konular: iddia, devlet bahçeli, eyalet, açıklama,

Yorumlar