GÜNDEM

Bakan Akdağ'dan 'fotoğrafçı hemşire' yanıtı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, geçtiğimiz günlerde yoğun bakımda hastalarla fotoğraf çekip sosyal medya hesaplarından paylaştığı ortaya çıkan hemşire hakkında konuşarak "En ağır cezayı alacak" dedi.

Bakan Akdağ'dan 'fotoğrafçı hemşire' yanıtı
A haber televizyonunda katıldığı programda merak edilen konular hakkında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, özel bir hastanenin yoğun bakımındaki baygın hastalarla fotoğraflar çekip sosyal medyada paylaştığı ortaya çıkan hemşire hakkında net konuştu.

Akdağ, "Bu hususta yıllar önce bir genelge yayınladık ve takipçisi oldum. Kim hasta hakkını gasp ederse en ağır ceza ile cezalandırılacaktır. Son gündelerde gündemde olan hemşire hakkında soruşturma açıldı. Kendisi de en ağır şekilde cezalandırılacaklar." dedi.

Hasta hakları günü

"Vatandaşın bu kişilere tazminat davası açma hakkı vardır." diyen Akdağ, "Vatandaşlarımızın haklarını ihlal eden sağlık çalışanlarına dava açılsın. Hastalara siz diye hitap etmeyen sağlık çalışanları işlerini iyi yapmıyorlardır. Hastaların 30 saniyelik bir görüşmeleri dahi saygı çerçevesinde gerçekleşmeli, o hastaya hasta yakınına sandalye olmalı." dedi.

Konular: hasta, recep akdağ, en ağır ceza, hemşire,

Yorumlar