GÜNDEM

Bakan Albayrak kesintilerle ilgili incelemeler yaptı

Elektrik kesintileriyle ilgili Sakarya'da incelemelerde bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, görevlilerden elektrik kesintisine yol açan sorunları dinledi.

Bakan Albayrak kesintilerle ilgili incelemeler yaptı
Görevlileri dinleyen Bakan Albayrak konuyla ilgili gerekli çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü söyledi. Sorunun çözülmesi için tüm birimlerle yoğun bir çaba harcadığını söyleyen Bakan Albayrak tüm çalışanlara teşekkür etti.

Yoğun kar yağışı ve fırtına

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Marmara Bölgesi'nin kuzeyinde yaşanan yoğun kar yağışı ve fırtınanın, Anadolu'dan gelen ve İstanbul'u besleyen iletim hatlarında meydana getirdiği arızaların giderilmesine yönelik çalışmaların tüm hızı ile devam ettti vurgulanmış. ekiplerin 4 grup halinde toplam 164 kişi ile arızaların onarımı için aralıksız çalışmalarına devam ettiği kaydedilmişti.4 direk yıkıldı, 69 direk üstü kule kırıldı

Hava koşullarının normale dönmesi ile 7 hat boyunca 4 adet 20mx80m boyutundaki direğin tamamen yıkıldığı, 69 adet direk üstü kulenin kırıldığı ve koptuğu tespit edildi.Hattın tamamı koptu

Yaklaşık 50 kilometrelik kuzeyden güneye bir koridor içerisindeki Sakarya, Kocaeli ve İstanbul'u besleyen 7 tane 380 kw'lik ana omurga hattımız, 20 kilometrelik de bir genişliğin içerisinde yaklaşık bin kilometrekarelik bir alanda tamamı perşembe günü itibarıyla koptu.

Konular: bakan, elektrik, berat albayrak,

Yorumlar