GÜNDEM

Bakan Bozdağ'dan Ömer Halisdemir'e dava açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ sosyal medyadan yaptığı açıklamada, kahraman şehit Ömer Halisdemir aleyhine açılmış bir davanın olmadığını söyledi.

Bakan Bozdağ'dan Ömer Halisdemir'e dava açıklaması
FETÖ'nün 15 Temmuz gecesi gerçekleştirdiği darbe girişiminde hain general Semih Terzi'yi vurarak darbenin seyrini değiştiren kahraman şehit Ömer Halisdemir aleyhine, Terzi'nin ailesi tarafından dava açıldığı yönündeki haberler Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından yalanlandı.

Bakan Bozdağ'ın twitleri şu şekilde:Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama yapıldı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in ailesinedava açıldığı iddialarına ilişkin, "Şehit Ömer Halisdemir'in ailesine dava açıldığına dair haberler üzerine Sayın Cumhurbaşkanımız konunun araştırılması talimatını vermiştir." ifadesini kullandı.

Kalın, Twitter'daki hesabından, şehit Halisdemir'in ailesine dava açıldığı iddialarına ilişkin açıklamada bulundu.

Şehidin ailesine dava açıldığına dair haberler üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, konunun araştırılması talimatını verdiğini bildiren Kalın, açıklamasında şunları kaydetti:

"Adalet Bakanlığından alınan bilgiler çerçevesinde böyle bir davanın açılmadığı anlaşılmıştır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da 15 Temmuz şehit ve gazilerimizin hukuki işlemleri hassasiyetle ve yakından takip edilecektir."
 

Konular: 15 temmuz, fetö, Şehit, semih terzi,

Yorumlar