GÜNDEM

Bakan Işık'ı hedef gösteren Sözcü, Kemal Kılıçdaroğlu'nun da fotoğrafını görecek mi?

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın geçen Pazar günü Edirne'deki 54'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na gerçekleştirdiği ziyaret sonrası çekilen hatıra fotoğrafını kullanan Sözcü paçavrası 'Asker diz çökmez!' başlığıyla bir manşet attı. Protokolden bihaber saldırı mekanizmasını devreye sokan Sözcü'ye en...

Bakan Işık'ı hedef gösteren Sözcü, Kemal Kılıçdaroğlu'nun da fotoğrafını görecek mi?
Her şey Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın geçen Pazar günü, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Edirne'ye gitmesiyle başladı. Işık daha sonra 54'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na geçti. 

Tugay Komutanlığı’na girişinde Tuğgeneral Salim Afgün ve resmi tören mangası tarafından karşılanan Bakan Işık, Edirne Valisi Günay Özdemir, AKP Edirne Milletvekili Rafet Sezen, AKP Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.Fotoğrafta Bakan Işık'ı karşılayan askerler ellerinde tüfeklerle ön sırada diz çökerek yer aldı. Bu kare ise kendini AK Parti'ye saldırmaya koşullamış Sözcü paçavrası ve bir takım CHP'liler için, gerçeğin çok aksinde bir noktada basına yansıtıldı.

Kendine gel Sözcü!

Öyle ki Sözcü gazetesi, bu şekilde çekilen hatıra fotoğraflarının aslında TSK'da genel bir uygulama olduğunu bilmeden, halkı galeyena teşvik edici şekilde 'Asker diz çökmez!' manşeti ile fotoğrafı servis etti. Ardından fotoğrafda CHP'li bir kaç isimden daha gelen tepkiler boy boy ortaya çıkmaya başlandı.Edirne AK Parti İl Başkanı'nın bunun genel bir uygulama olduğunu açıklaması dahi bu şakşakçıları susturmaya yetmedi.

Gel gelelim Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafına...

Aradan çok geçmeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da, geçtiğimiz Aralık ayında Van'a gerçekleştirdiği bir ziyaret sırasında gittiği Koçkıran Sınır Karakolu'nda çekilmiş bir fotoğrafı ortaya çıktı. Fotoğraf da, Sözcü'nün ve CHP'lilerin Bakan Işık'ı kendilerince yerden yere vurduğu fotoğrafın tıpkısıydı.Ne değişti Sözcü? Ne değişti ey CHP'liler? Bakan Işık'ı gören gözleriniz, Kemal Kılıçdaroğlu'nu görmezden mi geldi? 'Askere diz çöktürüyorlar' mesajı ile verdiğiniz haberlerin aynısını şimdi Kemal Kılıçdaroğlu için de verecek misiniz? Sizin sesiniz de Kılıçdaroğlu için yükselecek mi CHP'liler?

Bakalım savaş şakşakçılığı yapan, insanları hedef gösteren, daha neyin ne olduğunu dahi tam bilmeden kendini saldırmaya odaklamış bu cahiller Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafını görecek mi?
 

Konular: kemal kılıçdaroğlu, fikri ışık, sözcü,

Yorumlar