GÜNDEM

Bakan Şimşek'ten '14 Ağustos' açıklaması

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 14 Ağustos'a yönelik yapılan spekülasyonlara yönelik önemli bir durumun olmadığını söyledi.

Bakan Şimşek'ten '14 Ağustos' açıklaması
CNN Türk'te gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "14 Ağustos'a yönelik yapılan tehditlere yönelik olumsuz bir durum yok" ifadelerin kullandı.

Mehmet Şimşek'in yaptığı açıklamalardan satırbaşları şöyle:

14 Ağustos denilince aklıma Ak Parti'nin kuruluşunun 15. yıldönümü geliyor. 
Ben milletime güveniyorum. Riskin minimize edilmesi için yapılması gereken herşey yapıldı. Şu anda bir tehdit yok ama hükümetimiz tüm önlemleri aldı.

100 binlerce vatandaşımız bu terör örgütü tarafından yıllarca dinlendi. Devletin gizli bilgilerini içeren konuşmaları biz telefonda ya da elektronik ortamda yazışmalarla yapmıyoruz.
Darbe girişiminin ekonomiye yarattığı maliyeti şu aşamada ölçmek zor. Kısa vadede borsada düşüş yaşandı. Güveni inşa ettik ve toparlanma yaşandı. Darbe girişimi nedeniyle Türkiye'nin yurtdışında itibarı zedelendi. Darbe girişiminin en büyük zararı Türkiye'nin itibarına verdi.

14/25 Aralık'tan önce biz bu örgütü Türkiye'nin yararına, dışarıda Türkiye'yi iyi tanıtan, kültürler arası dialog olarak gördük. 17/25 Aralık'ta gerçek yüzleri ortaya çıktı. O günden itibaren hepimiz Cumhurbaşkanımızın yanında durduk.

Eğitim kılıfı altında 70'li yıllardan bu yana dershanelerle örgütlenmeye başladılar. Sadece Ak Parti değil tüm iktidar dönemlerinde sinsi bir şekilde devlete sızmışlar.
Yargıda ve emniyetteki kümelenmeyle 17/25 Aralık'ta hükümeti düşürmeye çalıştılar. Başarılı olamayınca kirli darbe girişimini hayata geçirdiler.
Darbenin veremediği zararı, Türkiye'yi dışarıda kötüleyerek veriyorlar. Türkiye bu tuzağa düşmeyecek.

Türkiye'yi Batı'dan koparma çabası darbe girişiminin bir parçasıdır.


Konular: mehmet şimşek, ak parti, kuruluş yıldönümü, 14 ağustos,

Yorumlar