GÜNDEM

Bakan Soylu'dan Tendürek'e ziyaret

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün gece terör örgütü PKK tarafından saldırıya uğrayan ve Tendürek Dağı'na çıktı. Alanda incelemelerde bulunan Bakan Soylu, güvenlik güçlerinden de bilgi aldı.

Bakan Soylu'dan Tendürek'e ziyaret
Dün Ağrı'nın Doğubayazıt ile Van'ın Çaldıran ilçeleri sınırları arasında bulunan Tendürek Dağı'nın Gökçebulak köyü mevkisindeki korucu noktalarına PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda 7 korucu, 2 asker ve bir emekli köy korucusu şehit olmuş, 3 asker ve 2 vatandaş yaralanmıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün terör örgütü PKK'nın saldırısı sonucu 10 güvenlik görevlisinin şehit düştüğü Ağrı'ya gitti.

Bakan Süleyman Soylu, saat 16.00 sıralarında uçakla geldiği Ahmed-i Hani Havaalanı'nda Ağrı Valisi Musa Işın, AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, kurum amirleri ve partililer tarafından karşılandı. Bakan Soylu, buradan karayoluyla 9'u güvenlik görevlisi 10 kişinin hayatını kaybettiği Doğubayazıt ilçesine geçti.

Bakan Soylu ve beraberindeki heyet, hain saldırının gerçekleştirildiği noktaya çıktı. İncelemelerde bulunan Bakan Soylu, güvenlik güçlerinden bilgi aldı.

Konular: Ağrı, pkk, terör orgütü, ak parti,

Yorumlar