GÜNDEM

Bakan Zeybekçi: Muhalefet vekilleri de bizimle gelecek

Bakan Nihat Zeybekçi, dış ekonomik ilişkilerin canlandırılmasına yönelik yurt dışı ziyaretlerine muhalefet milletvekillerinin de katılacağını açıkladı.

Bakan Zeybekçi: Muhalefet vekilleri de bizimle gelecek
  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, iş dünyasının temsilcileriyle çıktığı Danimarka seyahatinde, 15 Temmuz sonrası dış ekonomik ilişkilerin canlandırılması atağını anlattı.

 Zeybekci, "15 Temmuz’daki sivil Türk demokrasi devrimi artık siyasetin de yeni döneminin başlangıç noktasıdır” diyerek, yurt dışı ticaret atağında iş dünyası temsilcilerinin yanı sıra muhalefet milletvekillerini de yanlarına alacaklarını belirtti.

İşte Zeybekçi'nin o açıklamaları:

Geçmişte böyle bir şey yapmadık. 15 Temmuz’daki sivil Türk demokrasi devrimi artık siyasetin de yeni bir döneme başlama noktasıdır. Milli konularda bütün siyasi partiler tek bir amaç etrafında bir araya geliyor. Bizim anlatmaya, anlatılmaya ihtiyacımız var. Demek ki tam olarak anlatamamışız ki 15 Temmuz meselesi de farklı algılanabiliyor bütün dünyada.

Yabancı iş ortaklarımız, 15 Temmuz sonrası süreci, OHAL’i merak ediyorlar. Ancak, Danimarka iş dünyasının Türkiye’de yatırım yapmayla ilgili iştahında bir değişiklik görmedik.

Konular: Ekonomi bakanı, muhalefet, birlikte, Danimarka,

Yorumlar