GÜNDEM

Bank Asya ve NT mağazaları FETÖ Kaymakamlarına yasaklanmış!

Fethulahçı Terör Örgütü (FETÖ) operasyonunda gözaltına alınana FETÖ'cü kaymakamlar her şeyi itiraf etti. FETÖ Kaymakamların deşifre olmamaları için Bank Asya ve NT mağazaları yasağı koyduğu "kaymakamların imamı"nın itiraflarında ortaya çıktı.

Bank Asya ve NT mağazaları FETÖ Kaymakamlarına yasaklanmış!
15 Temmuz kanlı darbe girişiminden sonra Fethulahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ile İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinin soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı olan örgütün "100. ve 102. dönem kaymakamları imamı" Y.A, FETÖ'nün kaymakamlık yapılanmasını verdiği ifade tek tek deşifre etti.

Sorular sınav gecesi gelirdi

Y.A, ifadesinde, FETÖ'nün kaymakam adaylarına yönelik çalışmasını anlatırken "Örgütün kaymakamlık evlerinde 4 veya 5 kişi kalıyordu. Bu evlerden sorumlu olanlar kod adı kullanıyordu. Evlerde kalan kaymakam adaylarına sadakatlerine göre sorular ya yüzde 80 veya yüzde 60 oranında verilirdi. Sınavdan önceki gece abiler eve gelir, Fetih Suresi okuturdu. Daha sonra 'Bu zamana kadar bu makamlar dinsizler ve komünistlerin elindeydi. Sizin gibi devletini sevenlerin bu makamlarda bulunması gerekir.'diye konuşurlardı. Daha sonra ise abiler tarafından sorular verilirdi ve adaylar 1-2 saat bu sorulara çalıştırılırdı. Sabah da kalkıp kaymakam adayları sınava giderdi." ifadelerini kullandı.

Bank Asya ve NT mağazaları yasaktı

Kaymakamlık sınavında yeterli puan alanların yurt veya pansiyonlarda toplandığını belirten Y.A, "Kaymakamlar imamı ve abiler 5 veya 6 kişiyi topluyorlar. Kimin kimle kalacağını imam belirliyordu. Daha sonra bunlara kaymakamlık mülakatı soruları verilirdi. Kaymakam adaylarına seçecekleri yabancı dilleri bile imamlar belirliyorlardı. Fetullah Gülen, ByLock'tan kaymakam çocuklarına verilecek isimleri gönderiyordu. Kaymakamlar, bu isimleri çocuklarına veriyorlardı. Kaymakamlar çocuklarını, örgütün okullarına ve dershanelerine göndermezlerdi. Bank Asya'ya para yatırmazlardı. Kaymakamların NT mağazalarına girmeleri de yasaktı." dedi.


 

Konular:

Yorumlar