GÜNDEM

Barzani'den dikkat çeken 'Musul' açıklaması: Kaygılıyız

IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani, Musul'un terör örgütü DAEŞ'ten temizlenmesine yönelik operasyonda kendi üzerlerine düşeni başarıyla yaptıklarını ifade ederken, 'DAEŞ sonrası Musul için kaygılıyız' demesi dikkatlerden kaçmadı.

Barzani'den dikkat çeken 'Musul' açıklaması: Kaygılıyız
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, IKBY Başbakanlık internet sitesinde yazılı bir açıklama yayınladı.

Barzani, Irak merkezi hükümeti ve uluslararası koalisyon güçleriyle yapılan anlaşmada, Peşmerge güçlerinin ilerlemesi için belirlenen bölgelerin çoğunluğunun kontrol altına alınıp görevi yerine getirdiğini bildirdi.

"Görev başarılı şekilde yerine getirildi"

Açıklamada, toplantıdaki konuşmasına yer verilen Barzani, "Irak merkezi hükümeti ve uluslararası koalisyon güçleriyle yapılan anlaşmada Peşmerge güçlerinin ilerlemesi için belirlenen bölgelerin çoğunluğu kontrol altına alınıp görev başarılı bir şekilde yerine getirildi." ifadesini kullandı."DAEŞ sonrası için kaygılıyız"

IKBY'nin Bağdat ve uluslararası koalisyon güçleriyle gerçekleştirilen anlaşmaya tam olarak sadık kaldığını belirten Barzani, "IKBY hükümeti, DEAŞ sonrası Musul konusunda kaygılı. Hükümet, DEAŞ sonrası Musul için siyasi bir anlaşmanın yapılması gerektiği kanısında." değerlendirmesinde bulundu.

Konular: ırak kürt bölgesel yönetimi, türkiye, kaygılıyız, ırak,

Yorumlar