GÜNDEM

Başbakan Binali Yıldırım'dan sert açıklama

Partisinin Kızılcahamam'da düzenlenen "Gençlik Kolları ile Buluşma" programında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, ikinci darbe olacak iddialarına çok net cevap verdi.

Başbakan Binali Yıldırım'dan sert açıklama
Gençlik Kolları ile Buluşma programında konuşma yapan Binali Yıldırım çok sert açıklamalarda bulundu.

GELECEKLERİ VARSA GÖRECEKLERİ DE VAR

15 Temmuz asla unutulmayacak, asla unutturulmayacaktır diyen Yıldırım, "Bugünlerde sürekli olarak, 'İkinci darbe yapılacak', 'Daha bitmedi', 'Yeniden geleceğiz' deniyor. Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var." dedi.

Milletin nerede olduğunu gördüler. diyen Başbakan Yıldırım, "15 Temmuz gecesi milleti gördüler. Tüm vatandaşlarımız Türkiye'yi savunmak için akın akın meydanlara koştular. Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık. Ölmek var dönmek yok. Hainler millet iradesi önünde kısa sürede diz çöktü." şeklinde konuştu.

MAĞDUR EDEBİYATI YAPANLAR..

Şükürler olsun ki hainler millet iradesi karşısında kısa sürede diz çöktüler diyen Yıldırım, "Şimdi artık zaman, bunları bünyeden temizleme zamanıdır. Devletin içinden, ticaretin, siyasetin içinden her yerden bu hainleri söküp atacağız. Hiç kimse mağdur edebiyatı yapmasın. Milletin mağduriyetini görmezden gelip FETÖ'cülere sahip çıkarak mağdur edebiyatı yapanlar asla ve asla bu millet tarafından hoş görülmeyecektir." dedi.

Ayrıca Bianli Yıldırım şunları kaydetti: Her zaman söyledik. Kılı kırk yaracağız. Hataların olacağını ön görüyoruz. Ancak hata olacak diye hiçbir şey yapmayacağımızı kimse beklemesin.

HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

Yıldırım şunları kaydetti:

AK Parti, kurucu lideri, seçilmiş cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yola çıkarken bir şey söyledi Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. 15 yıl geçti. AK Parti ile doğan bebeler bugün 15 yaşına geldi. Onlar AK Parti ile büyüdü. AK Parti'nin neyi yaptığını, neyi yapmadığını tam olarak anlaması mümkün değil. Belki yarısını anlayabilirler. Bugün Türkiye'de ne oluyor diye anlamaya çalışanlar AK Parti'nin yaptıkları konusunda fazla fikri yok. Zannederler ki eskiden beri böyleydi.

TÜRKİYE NEREDEN NEREYE GELDİ


O yüzden size büyük görev düşüyor diyen Yıldırım, "Türkiye'nin her köşesinde mutlaka AK Parti'yi, AK Parti'nin davasını, AK Parti'nin Türkiye sevdasını anlatacaksınız. Yılmadan, yorulmadan anlatacaksınız. Bu toplantılar AK Parti şuurunu, takım ruhunu geliştirmek için yapıyorsunuz." dedi.

AK Parti geçtiğimiz 15 yılda iki şeyi başardı diye konuşmasına devam eden Başbakan, "Birincisi Türkiye'nin kalkınması. 15 yıl önceki Türkiye'yi düşünün, bugünkü Türkiye'yi görün ve kıyaslayın. Uzağa gitmenize lüzum yok. Ankara-Kızılcahamam yolunu düşünün. O günkü halini düşünün, bugünkü halini düşünün. Geldiğiniz illerin yollarını düşünün, hastanelerin, okulların, üniversiteleri düşünün ve bir karşılaştırma yapın. Türkiye nereden nereye geldi. 1 Türkiye'yi 3 Türkiye yaptık, Türkiye'yi 3'e katladık. Yollarıyla, hastaneleriyle, okullarıyla dünyaya dudak uçuklatacak büyük projeleriyle Türkiye'ye çağ atlatan partinin adı AK Parti'dir." dedi.

DARBECİLERİN BİRER BİRER HESABINI GÖRÜLDÜ

Cumhurbaşkanı seçebilmek için 367 milletvekilinin hazır olması lazım. Bizim de 363 milletvekilimiz var. diye konuşan Başbakan, "Çok bilmiş hukukçular yeni bir icat buldular 367. Onlar kadrolu vesayetçi hukukçular, her dönemde işbaşındalar. Ne o, AK Parti cumhurbaşkanı seçemez. Kim dedi, kardeşim milletin sözünün üzerine söz olur mu? Millet bir şey dediyse herkes selam duracak. Gittik millete sorduk, millet de cevabını verdi. 'Siz mi seçtirmiyorsunuz, biz seçiyoruz' dedi. Bu millet hep yanlışı düzelten millet olmuştur. Kim yanlış yapmışsa o yanlışı düzelten hep millet olmuştur." şeklinde konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım, "Millet ilk defa 15 Temmuz'da başka bir şey yaptı. Yanlışları ilk seçimde düzeltiyordu. Yanlış yapılıyor, ses etmiyor, seçimde hesabı görüyor, yanlış yapanlar kenara atıyor. 15 Temmuz'da 'Haddi aştınız' dedi. 'Acil operasyon lazım' dedi, o gece hesabı gördü. Hepsini darbecileri birer birer hesabını gördü." dedi.

 

Konular: başbakan, kızılcahamam, Binali Yıldırım, Gençlik Kolları,

Yorumlar