Başbakan Davutoğlu muhalefeti bu sefer çok ağır eleştirdi

"Osmanlıca'ya yabancı dil muamelesi yapan CHP, bir anda Osmanlı ecdadı adına konuşmaya kalkıyor. O senin haddin değil Kılıçdaroğlu"

Gündem 24.02.2015, 01:56 24.04.2018, 12:59
Başbakan Davutoğlu muhalefeti bu sefer çok ağır eleştirdi

Başbakan Davutoğlu, Şah Fırat Operasyonu için "onur gecesiydi" derken, harekatı eleştiren muhalefete sert çıktı. Parti teşkilatına yönelik AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen eğitim toplantısına katılan Başbakan Davutoğlu, şu mesajları verdi: 

TARİHE KARA BİR LEKE OLARAK GEÇECEK: 

Cumartesiyi pazara bağlayan gece Meclis'te muhalefet, son derece Meclis adabına yakışmayan Meclis'i terör ortamına çevirmeye çalışırken, bizler de Genelkurmay Karargahı'nda 9 saat süren operasyonla hem tarihi mirasımıza, hem insanımıza hem de uluslararası haklarımıza ve hukukumuza sahip çıkma mücadelesi veriyorduk. Hayretler içinde muhalefetin Şah Fırat Operasyonu hakkındaki kanaatlerini takip ettiniz. Öyle tarihi dönemeçler vardır ki; milletler, liderler, hareketler imtihan edilirler. O tarihi dönemeçlerde alınan tavır ya tarihe onurla kaydettikleri izler olurlar ya da hayat boyu taşıdıkları kara leke olurlar. Bizim için cumartesiyi pazara bağlayan gece onur gecesiydi ama muhalefetin yaptığı yorumlar onlar açısından tarihe kara leke olarak geçecektir. 

KÜSTAH TAVRI DEVAM ETTİRDİLER: 

Operasyon, tarihimizde şanlı sayfa açarken, maalesef muhalefet takdir etmek yerine yine Türkiye'nin yükselişinden rahatsız olan bazı dış aktörler ve Suriye rejimiyle aynı dili kullanma cihetine gittiler. Günlerdir 'Acaba Süleyman Şah'ta ne oluyor?' diye soran, Meclis gündemine taşımaya çalışan muhalefet, insanımıza sahip çıkan bu operasyon sonrasında da aynı küstah tavrını devam ettirdi. 

SENİN HADDİN DEĞİL:

Nerede bizim mirasımızı temsil eden tek bir taş parçası olsa dahi onlara sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Gelin görün ki Osmanlıca'ya yabancı dil muamelesi yapan CHP, bir anda Osmanlı ecdadı adına konuşmaya kalkıyor. O senin haddin değil Kılıçdaroğlu. O mirasa sahip çıkmak bizim haddimiz. 

ORHUN ANITLARI'NA SAHİP ÇIKAMADI : 

İktidarda olduğu dönemde Orhun Anıtları'na sahip çıkmayan Bahçeli, ecdat toprağının terkinden bahsediyor. Biz hiçbir toprağı terk etmedik. Daha da tahkim edilmiş şekilde Suriye toprakları içinde aziz bayrağımız ebediyete kadar Süleyman Şah'ın kutsal mekanında dalgalanmaya devam edecektir. 

OPERASYON İÇİN İZİN ALMAYIZ: 

Bu başarı, milletin bağrından çıkmış TSK'nın yurtdışı operasyon kabiliyetini göstermesi bakımından da dünyaya örnek teşkil etmiştir. Böyle bir operasyon için hiçbir yerden izin almayız, yardım ve destek istemeyiz. 

O PAKET ÇIKACAK: 

(İç Güvenlik Paketi'ni) Her ne suretle olursa olsun özgürlüklerin korunması ve Türkiye'nin güvenlik şartlarının sağlanması amacıyla bu kanun Meclis'ten çıkacaktır. Her ne surette olursa olsun, çıkacaktır. 

'BUNU İSTEYENLER HÜSRANA UĞRARLAR'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda 9 Mart'ta ikinci kez yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısının kendisinden habersiz kararlaştırıldığı iddiasına sert tepki gösterdi. Macaristan'a hareketinden önce soruları yanıtlayan Davutoğlu, "İlkinin bizden habersiz olması söz konusu değil, tabii bunun da değil. Sayın Cumhurbaşkanımız ile bu konularda her hafta istişarelerde bulunuyoruz. Bu Sayın Cumhurbaşkanı'nın anayasada olan ve istediği zaman kullanabileceği bir hakkıdır. Perşembe günü de Cumhurbaşkanı ile durumu ele aldık. Buradan farklı bir tutum çıkarmaya çalışanlar hüsrana uğrar. Bu konuda yapılacak hiçbir spekülasyona kimsenin itibar etmemesi gerekir" diye konuştu. Suriye rejiminin de, DEAŞ'ın da zulmüne karşı olduklarını vurgulayan Davutoğlu, "Tek taraflı olarak her türlü adımı atmakta da tereddüt etmeyiz" dedi. 
Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 29 Mayıs 2020
İmsak 03:34
Güneş 05:29
Öğle 13:07
İkindi 17:05
Akşam 20:34
Yatsı 22:20
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P