GÜNDEM

Başbakan Yıldırım, Aksaray'dan CHP'ye yüklendi

Aksaray'da yapılan Doğalgaz depolama tesisi açılışında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Ana muhalefete "Ana muhalefet partisi yönetimi, biz söz milletin dediğimiz zaman soluğu AYM'de alıyor. Buradan soruyorum: sizin bu millete güveniniz yok mu?" sözleriyle yüklendi.

Başbakan Yıldırım, Aksaray'dan CHP'ye yüklendi
Başbakan Binali Yıldırım Aksaray'da yapılan Doğalgaz depolama tesisi açılışında konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisi ve yapımı tamamlanan kamu yatırımlarının Aksaray'lılara hayırlı olmasını diliyorum. AK Parti iş başına geldiği günden itibaren partimizin kurucusu liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde memleketimizin her köşesine olduğu gibi Aksaray'ın da ihtiyacı olan eserleri gerçekleştirdik. Aksaray tabiki yapılan yatırımlardan nasibini aldı.15 yılda Aksaray'a 5 milyar yatırım ve destek sağladık. 2006 yılında Aksaray üniversitesini kurduk. 2003 yılında sanayiye, 2005 yılında konutlarda doğalgaz kullanımını sağladık. İlçeleri kalkındırdık, hastaneler okullar hizmete aldık. Yaklaşık 13 milyon ders kitabını ücretsiz olarak öğrencilerimizi dağıttık, 4 bin konut yaptık. Koca Aksaray'da 17 km bölünmüş yol vardı, 175 kmye çıkardık.

Yolları böleriz ama Türkiye'yi böldürmeyiz.15 Temmuz'da destan yazan Aksaray, siz FETÖ'ye karşı Türkiye'ye geleceğimize sahip çıktınız. Bu 15 Temmuz Meydanı'nın dili olsa da söylese...

2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı'nı yüzde 74'le seçtiniz. Darbelere karşı dimdik durdunuz. 16 Nisan'a hazır mıyız? Çocuklarımızın yarınları için kararımız 'Evet'.

Ana muhalefet partisi yönetimi, biz söz milletin dediğimiz zaman soluğu AYM'de alıyor. Buradan soruyorum: sizin bu millete güveniniz yok mu? Demokrasiye inanıyorsanız söz de kararda milletin. Bu ülke oyuncağınız değil. Türkiye ağırlıkları üzerinden atacak. Muasır medeniyetler seviyesine emin adımlarla ilerleyecek.

270 milyon değerinde 72 eser Aksaray'a hayırlı olsun.Aksaray'a tren yolu ve havaalanı müjdesi

 Aksaray'ı ticaretin de önemli bir kavşağı haline getiriyoruz. Aksaray üzerinden 2 tren hattını Akdeniz bölgesine, limanlara indireceğiz. Aksaray-Konya-Antalya tren yollarını da etüd ve proje çalışmaları devam ediyor. Hiç merak etmeyin gençler, havayolunda da Aksaray'ı geride bırakmayız.

İnşallah Aksaray'ın havaalanı da olacak. Ulaştırma Bakanımız geçen hafta yaptığı buradaki çalışma ziyaretinde bütün bunları sizle paylaştı, sizlere müjdeyi verdi. Artık söz ağızdan çıktı, AK Parti sözünün eri olan bir partidir. AK Parti söz verirse yapar. Öyle değil mi? Evet, Evet, Evet. Sayın Cumhurbaşkanım, kıymetli kardeşlerim Aksaray herşeyin en güzeline layık. Sizlere hizmet bizim için bir gururdur, bir ibadettir. 

 

Konular:

Yorumlar