GÜNDEM

Başbakan Yıldırım: Artık şehir içine giremeyecekler

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, tırların artık şehre giremeyeceğini söyledi.

Başbakan Yıldırım: Artık şehir içine giremeyecekler
Başbakan Binali Yıldırım, Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılışında İstanbul trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak bir kararı açıkladı.

İşte Başbakan Yıldırım'ın o sözleri:

En az 3 ay köprü için güzergahları inceledik. 4 tane güzergah inceledik. Sonunda en doğru yeri bulduk. İşte Boğaz'ın en kuzeyinde Karadeniz'in girişinde bu tarihi eseri İstanbul'a kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Değerli hemşerilerim bu köprü sadece İstanbul'a hizmet etmiyor, Londra'ya kadar giden tarihi İpek Yolu'ndaki bütün yolculuklara hizmet ediyor.

İSTANBUL TRAFİĞİ RAHATLAYACAK

En güzel eserlerin başında geliyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü yarın hizmete girecek. Köprünün özelliği şu; Fatih sultan Selim'den geçen bütün otobüsler, tırlar artık şehir içine giremeyecek. Hepsi Yavuz diyecek. Böylece İstanbul'un trafiği de biraz daha rahatlayacak. Ardından Osman Gazi karşılarına çıkacak sonra ver elini Bursa, İzmir. 14 yılda Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye'ye 18 bin kilometre üzerinde yeni bölünmüş yol yaptık.


Konular: trafik, istanbul, giremeyecek, uzun araçlar,

Yorumlar