GÜNDEM

Başbakan Yıldırım: Bahçeli'yi tanıyamamışlar

Ankara'da Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başbakan Binali Yıldırım, MHP lideri Bahçeli'yle ilgili çıkan "siyasi rüşvet" iddialarına "Siyasi rüşvet gibi kavramları kullananlar sanıyorum ki Sayın Devlet Bey'i tanımamışlar." dedi.

Başbakan Yıldırım: Bahçeli'yi tanıyamamışlar
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Başbakan Yıldırım'ın, "yeni sistemde MHP'li bakanlar da olabilir" yönündeki sözlerine ilişkin, "Zannederim, karanlıkta göz kırpmışlar, bizimhaberimiz yok" demişti. Başbakan açıklamasını siyasi rüşvet olarak değerlendirenlere sert cevap verdi. Başbakan, "Siyasi rüşvet diye konuşanlar Sayın Devlet beyi tanımamışlar. Devlet Bey ilkeleri olan bir zattır.,Ülke söz konusu oldumu asla kişisel çıkarları ile hareket etmeyecek birisidir.. Kendisini bu şekilde tanıdım ve yakın siyasi tarihimizde de önemli kriz anlarındaki duruşu bunun en güzel ispatıdır. Bunun dışında söylenen sözler bu teklifin geçmemesi yönündeki anlamsız kampanyanın parçasıdır." dedi.

İşte o konuşmadan satır başları

"Anayasa değişikliğinin 2. tur oylaması devam ediyor. bugün tamamlamayı ümit ediyoruz. Zaman zaman engellemeye yönelik faaliyetlere şahit oluyoruz. Demokratik sınırlar içinde karşı duruş kabul edilebilir, ancak gazi meclise yakışmayan davranışlar milletimize haksızlıktır. Bu konuda değerli milletvekillerimizin daha sakin hareket içinde olması arzumuzdur.

MHP'li bakan iddiaları 

Siyasi rüşvet diye konuşanlar Sayın Devlet beyi tanımamışlar. Devlet Bey ilkeleri olan bir zattır.,Ülke söz konusu oldumu asla kişisel çıkarları ile hareket etmeyecek birisidir.. Kendisini bu şekilde tanıdım ve yakın siyasi tarihimizde de önemli kriz anlarındaki duruşu bunun en güzel ispatıdır. Bunun dışında söylenen sözler bu teklifin geçmemesi yönündeki anlamsız kampanyanın parçasıdır. "

Konular:

Yorumlar