GÜNDEM

Başbakan Yıldırım: Bize laf söyleyemezler

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır'da toplu açılış töreninde konuştu

Başbakan Yıldırım: Bize laf söyleyemezler
 Başbakan Binali Yıldırım Diyarbakır'da Toplu Açılış Töreni'nde Cerablus operasyonu hakkında açıklamalarda bulunarak, "Bölgedeki tüm mikroplar temizleninceye kadar operasyon devam edecek" dedi.

İşte Başbakan Yıldırım'ın Diyarbakır'daki törende yaptığı konuşmadan bazı öne çıkanlar:

Yeni bir sayfa açıyoruz, yeni sayfayı 15 Temmuz'da FETÖ'ye karşı ay yıldızlı bayrakla meydanları dolduran vatandaşlarla açıyoruz. Kardeşliğimize, birliğimize, halkın seçtiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktınız. Demokrasimize, hukuk devletimize, milli iradeye hep birlikte destek çıktık.

Kardeşliğimizin, birliğimizin en büyük düşmanı PKK'dır, FETÖ'dür...

İkisinin de ortak amacı Türk-Kürt kardeşliğini hedef alarak çatışma çıkarmak. FETÖ PKK'nın değirmenine su taşıyor, PKK da FETÖ'nün değirmenine su taşıyor. Birisi Pensilvanya'dan diğeri Kandil'den emir alıyor. Bölücülere bu ülkeyi bırakmayacağız. Demokrasi nöbetlerinde FETÖ terör örgütünü lanetlediğiniz gibi PKK'yı da lanetlediniz.

"BİNLERCE KİLOMETRE ÖTEDEN GELEREK SURİYE'DE..."

Biliyorsunuz Suriye'de Fırat Kalkanı operasyonu yapıyoruz. Diyorlar ki burada Türkiye neden operasyon yapıyor? Fırat Kalkanı ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Suriye ile 910 km hududumuz var. Sürekli oradan kalleş terör örgütleri, DAEŞ, PYD, YPG gibi PKK uzantıları ülkemize sızıyorlar, işte en son Gaziantep'te düğünde 54 vatandaşımızı şehit ettiler. 29 tanesi, 12 yaşından küçük çocuklardı. Siz günahsız çocuklardan ne istiyorsunuz? Attıkları roketlerle 21 vatandaşımızı yokettiler. Biz ne yapacağız, bekleyecek miyiz? Bir bomba daha atılırsa canınıza okuyacağız.


Celabrus'a girdik. DAEŞ, PYD, YPG'lileri, bütün mikropları temizleyinceye kadar devam edeceğiz. Hükümet Kürtlere karşı diyorlar. Kürtler ve Türkler başımızın tacı. Biz terör örgütlerine karşıyız. Terör örgütlerini besleyerek Türkiye'nin huzurunu bozmaya çalışıyorlar, bu millet buna müsade etmeyecek. Milletimizin vatandaşımızın can ve mal güvenliğini sağlayacağız. Bize nasihat verenler önce kendilerine baksın, binlerce kilometre öteden gelip Suriye'de Irak'ta ameliyat yapanlar bize laf söyleyemezler. Biz Suriye'de Irak'ta beraber yaşadık. Suriye'nin toprak bütünlüğü bizim için olmazsa olmaz. Anlamsız bir savaş uğruna daha fazla yok olması bizim kabul edeceğimiz bir şey değildir. Güney sınırımızda yapay devlet kurulmasına asla izin vermeyiz.


Konular: fırat kalkanı, cerablus, pkk, mikroplar,

Yorumlar