GÜNDEM

Başbakan Yıldırım'ın ziyaret ettiği ikinci asker de şehit oldu

Başbakan Binali Yıldırım'ın yılbaşı gecesi birlikte yemek yediği askerlerden Uzman Çavuş Mahmut Uslu da El Bab'da şehit oldu. Daha önce Yıldırım ile birlikte aynı masadaki yemek yiyen askerlerden Piyade Uzman Çavuş Selim Topal şehit düşmüştü.

Başbakan Yıldırım'ın ziyaret ettiği ikinci asker de şehit oldu
Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Uzman Çavuş Mahmut Uslu'nun ailesine acı haber ulaştı. Şehit Uslu'nun Kartal Atalar Caddesi'nde yaşayan annesinin evine gelen askeri yetkililer, acı haberi aileye verdi.

Acı haberi alan şehidin yakınları ve komşuları eve gelirken, binaya ve sokağa Türk bayrakları asıldı. Acı haberle yıkılan anne Mürşide Uslu'nun polis memuru olan eşi Ali Uslu'yu da uzun zaman önce silahlı saldırı sonucu şehit verdiği öğrenildi.Başbakan'la aynı masada yemek yemişti

El Bab'da şehit olan askerlerden Mahmut Uslu'nun yılbaşı gecesi Başbakan Yıldırım ile aynı karavanadan akşam yemeği yiyen askerlerden biri olduğu ortaya çıktı.Yıldırım, Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde İl Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Geri Gönderme Merkezinde askerlerle yılbaşı akşamı yemekte bir araya gelmiş, aynı masada yemek yediği askerlerden Uzman Çavuş Mahmut Uslu, Piyade Üsteğmen Onur Kelle, Piyade Uzman Çavuş Mehmet Tuna ve Tank Astsubay Üstçavuş Kenan Taze'nin ailelerini telefonla aramıştı.Yılbaşı gecesi çekilen görüntülerin ardından 21 Ocak'ta terör örgütü DAEŞ tarafından düzenlenen saldırıda Piyade Uzman Çavuş Selim Topal şehit olmuştu.

Konular: El-bab, mahmut uslu, başbakan, Binali Yıldırım,

Yorumlar