GÜNDEM

Başbakan'dan Cumhurbaşkanı'na davet

16 Nisan'da yapılan referandum sonrası AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım, "Resmi sonuçlar ilan edildikten sonra kurucu başkanımızı partiye davet edeceğiz" dedi.

Başbakan'dan Cumhurbaşkanı'na davet
AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım referandum sonrası gündeme dair açıklamalarda bulundu. Başbakan, Cumhurbaşkanı'na teşekkür ettikten sonra "Resmi sonuçlar ilan edildikten sonra kurucu başkanımızı partiye davet edeceğiz." dedi.

İşte konuşmadan satır başları:

- Referanduma katılım oranı rekor düzeyde olmuştur. Anayasa paketinin milletimizin teveccühüne mazhar olmasından dolayı mutluyum. Türkiye kazanmıştır, millet kazanmıştır. Bu halk oylamasının kaybedeni yoktur. Bu sonuç yeni bir dönemin başlangıcıdır. Kazanan sadece 'evet' veren vatandaşlarımız değildir. 'hayır' veren vatandaşlarımız da kazanmıştır. Bu sonuçta en çok evet veren Bayburt da en çok hayır veren Tunceli de kazançlı çıkmıştır. Artık kendimizi yenileme zamanıdır. 

- Millet iradesi sandığa yansımış bu iş bitmiştir. Ana muhalefet başta olmak üzere buna herkesin saygı duyması lazım. Oy oranlarından yola çıkarak söz söylemek yanlıştır. Vatandaşları ayrıştırmak isteyenlerin asla oyununa gelmeyeceğiz. Bu oylamanın demokratik bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Gurbetteki memleket sevdalısı vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah milletimize zeval vermesin, yolumuzu açık etsin.

-  Partimiz referandumda öncülük görevini yerine getirdi. Bizimle birlikte çalışan partiler de oldu. MHP, BBP, HÜDA-PAR'a da verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim. Kimin ne kadar destek verdiğini sorgulamak yanlıştır. Bu parti seçimi değildir, bu milletin geleceğinin seçimidir.

-  Teşekkürün en büyüğü Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'adır. Buradan kendilerine selamlarımızı iletiyorum. Cumhurbaşkanımız, Türkiye'nin önüne açacak bu değişimi başından beri kararlıklıkla savundu. Resmi sonuçlar ilan edildikten sonra kurucu başkanımızı partiye davet edeceğiz.

Konular: başbakan,

Yorumlar