GÜNDEM

Başbakan'dan havalimanı müjdesi!

Bayburt'ta toplu açılış ve temel atma töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım havalimanı müjdesini verdi.

Başbakan'dan havalimanı müjdesi!
Havalimanı gelecek yıl açılıyor

4,5 milyon fidanın dikildiğini ve 54 bin dönüm arazinin sulamaya açıldığını dile getiren Başbakan Bianli Yıldırım."Barajlar yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Bugün Bayburt ve ilçeleri için 8 yeni barajın da temelini atıyoruz. 2002 yılın'da Bayburt'ta bölünmüş yolu yoktu. Bugün 75 kilometre bölünmüş yolu var. Tünellerle Bayburt'u Trabzon'a yaklaştırdık, şimdi de Erzurum'a yaklaştırıyoruz. Gümüşhane karayolları da devam ediyor. 35 milyon lira harcayarak doğal taş üretim merkezini tamamladık. Bayburt civarında 65 taş ocağının taşları bu merkezde işlenecek.Organize Sanayi Bölgesi'nin tüm altyapısı da gelecek sene bitmiş olacak." dedi.

Bütün çalışmalarımız sizi mutlu ve bahtiyar etmek içindir diyen Yıldırım, "Bugün 275 milyon değerindeki yeni tesislerin Bayburt'a ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz. Göletler, atık su tesisleri, taşklın önleme, dere ıslahları yeni orman yolları, 7 adet futbol sahası, 15 Temmuz Şehitler Parkı, Eğitim Fakültesi ve öğrenci yurtlarının açılışını yapacağız... Kapalı spor salonu, baraj ve göletler, bazı kamu binalarının temel atma töreni yapıyoruz." şeklinde konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım, "Gelecek yıl havalimanının temelini atacağız. Salyazı Havalimanı ile Gümüşhane ile Bayburt'un ortak bir havalimanı olacak." müjdesini verdi.

HDP kararına tepki

Yıldırım, HDP'nin TBMM çalışmalarını durdurma kararıyla ilgili olarak da, "Adalete meydan okuyup gelmeyiz dediler! Çağırılınca kuzu kuzu gidip ifade vereceksin. Sizin diğer insanlardan ne farkınız var? Şimdi diyorlar ki Meclis'e gitmeyeceğiz. Zaten çok da geldikleri yok. Ara sıra geliyorlardı" diyen Başbakan Yıldırım, "Millet Ankara'ya gönderiyor bizi temsil et diye. Ama gereğini yapmıyorlar. Milletin vekaletini alanlar meclis'e gidecekler. Ben gitmiyorum dediğiniz zaman millete saygısızlık yapmış olursunuz. Siz gitmiyorum derseniz, millette sizi seçimlerde tanımaz" diye konuştu.

Konular: başbakan, havalimanı, BİNALİ YILDIIRM, bayburt,

Yorumlar