GÜNDEM

Başbakan'dan önemli açıklamalar

AK Parti MYK öncesi gazetecilerin sorularını cevaplayan Başbakan Binali Yıldırım bayram öncesi uyarıda bulundu.

Başbakan'dan önemli açıklamalar
AK Parti MYK öncesi gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Başbakan Binali Yıldırım, Fırat Kalkanı operasyonuna ilişkin "Hem hudutlarımızın güvenliği sağlanıncaya kadar, hem milletimize yönelik tehditler bitene kadar operasyonlar devam edecek." dedi.

BAYRAM TEBRİĞİNDE BULUNDU

Başbakan, bir gazetecinin "Fırat Kalkanı operasyonunda şehit haberleri iddiaları var." yönündeki sorusu üzerine, "Bir tankın hedef alındığı bilgisi var. Teyit edilmesi gerek." dedi.

"Bayramlar ayrılıkların düşmanlıkların azaldığı birliğin arttığı müstesna günler. Ümit ederim bu bayram ülkemiz ve bölgemiz için güzel günlerin habercisi olur." diyen Başbakan Binali Yıldırım  bayram tebriğinde bulundu.

OPERASYONLAR DEVAM EDECEK

Ülkemizde fevkalade olaylar oldu diyen Yıldırım, "Milletimiz bir darbe girişimini bertaraf etti. Ülkemizi bölmeye çalışan terör örgütü ile amansız mücadelemiz devam ediyor. Hem hudutlarımızın güvenliği sağlanıncaya kadar, hem milletimize yönelik tehditler bitene kadar operasyonlar devam edecek. Fırat kalkanı operasyonundan bahsediyorum." dedi.

BAYRAM TATİLİ UYARISI

"Askerimiz, polisimiz, jandarmalarımız canla başla çalışıyor. 9 günlük bir bayram tatili var önümüzde" açıklamasında bulunan Yıldırım " Yolların kralı değil kuralı olduğunu tekrar hatırlatıyoruz." diyerek bayram trafiğinde araç kullananları uyardı.

RAKKA OPERASYONU

Rakka'ya operasyon yapılacak mı sorusuna ise, "Bizim Cerablus'taki işimiz bir ülkemizin güney hudutlarını emniyet altın almak. Başta DAEŞ olmak üzere diğer terör grupları zaman zaman maalesef sınırlarımızın içerisindeki bölgelere roket gönderiyorlar, ateş ediyorlar. Şu ana kadar 29 civarında vatandaşımız hayatını kaybetti. Ayrıca malum Gaziantep'te yaşanan o düğündeki patlamayla da 54 vatandaşımız hayatını kaybetti. Tüm bu tehditleri ortadan kaldırmak için ÖSO'ya destek vermek suretiyle operasyona başladık. Suriye'nin toprak bütünlüğü ve yapısını değiştirmek değil, ülkemizin güney sınırlarını emniyet altına almak. Bu iki hususu yüzde 100 sağlayıncaya kadar, buradaki operasyonlarımız sadece DAEŞ'e değil, diğer terör gruplarıyla da aynı şekilde devam edecek." cevabını verdi.

MEHMET MÜZZİNOĞLU AÇIKLAMASI

Mehhet Müezzinoğlu sorusuna ise, "Koltuklar boş kalmaz elbet uygun bir isim gelir." yanıtını verdi.

Konular: gazeteci, Rakka, cerablus, myk,

Yorumlar