GÜNDEM

Başbakan'dan sürpriz ziyaret

Başbakan Binali Yıldırım, sürpriz bir kararla Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki askeri birlikleri ziyaret etti. 

Başbakan'dan sürpriz ziyaret
Başbakan Binali Yıldırım, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki askeri birlikleri ziyaret etti.

"SAVUNMADA DEĞİL TAARRUZDA OLACAĞIZ"

Başbakan Çukurca'daki askeri birlikleri  ziyaretinde, "15 Temmuz'dan sonra terörle mücadelede yepyeni bir yönteme yepyeni bir yol haritasına girmiş bulunuyoruz. Bu, şudur: Savunmada değil taarruzda olacağız. Nerede, hangi taşın arkasında hangi mağaranın içinde bu alçaklar varsa onları bulup etkisiz hale getireceğiz. Bunu yapmazsak bu tehditle yaşamak mecburiyetinde olmaya devam edeceğiz."
ifadelerini kullandı.
KOMUTANLARDAN BİLGİ ALDI

Başbakan daha sonra Çukurca 2'nci Hudut Tugay Komutanlığı'na gitti. Burada operasyonu yöneten komutanlarla bir araya gelen Başbakan Yıldırım Kaletepe ve Kazan vadisinde hem havadan hem de karadan devam eden operasyonlar hakkında bilgi aldı.

7 ASKER ŞEHİT OLDU

Hakkari'nin Çukurca kırsalında operasyon sürdüren güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında Cumartesi sabah saat 06.45 sıralarında çatışma çıkmış ve teröristlerin açtığı ilk ateşle 7 asker şehit olurken, 20 asker de yaralanmıştı. Saldırıda Astsubay Bahri Uçuş (Aydın), Onbaşı Enes Pelit ile Uzman Çavuş Naci Yavuz (Tokat), Uzman Çavuşlar Murat Demirci ile Hulusi Emre Dilci (Adana), Uzman Çavuş Haşim Yenigül (Kahramanmaraş), Uzman Onbaşı Yunus Emre Uçar (Konya) ve Uzman Onbaşı Yunus Emre Aral (Afyonkarahisar) şehit oldu.

Konular: ankara, başbakan, başbakan yıldırım, hakkari,

Yorumlar