GÜNDEM

Başkan açıkladı! İkisinin ismi de sökülecek

Arif Erdem ile Uğur Tütüneker'in isimleri, Edirne'de bulunan "Dört Büyükler Kaldırımları"ndan kaldırılacak.

Başkan açıkladı! İkisinin ismi de sökülecek
Edirne Belediyesi, 2012'de yaptırdığı Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonsporlu futbolcularla teknik heyetinin isimlerinin yazılı olduğu "Dört Büyükler Kaldırımları"nda değişikliğe gidiyor.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, hakkında yakalama kararı bulunan eski futbolcu Arif Edem ile geçen günlerde aynı soruşturma kapsamında gözaltına alınan Uğur Tütüneker'in isimleri "Dört Büyükler Kaldırımları"ndan kaldırılacak.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Erdem ve Tütüneker'in adlarının yazılı olduğu metal levhaların söküleceğini söyledi.

Daha önce Hakan Şükür’ün ismini de bulunduğu kaldırımdan söktüklerini anımsatan Gürkan, şöyle konuştu:

''Yarın veya cuma günü her ikisinin de ismi kaldırılacak. Çünkü bu darbe girişiminin amacı sadece 1960 ve 1980'deki gibi iktidarı değiştirmek değil, hem iktidarı, hem rejimi değiştirmek gibi bir amacı vardı. Bu ülkeyi iç savaşa sürüklemeye çalıştıkları açık. Hangi amaçla yapılırsa yapılsın hem bireysel olarak, hem parti olarak askeri darbelere ve darbenin her türlüsüne karşıyız, karşı olmaya da devam edeceğiz."

Konular: kaldırımlar, arif erdem, kaldırılacak, dört büyükler,

Yorumlar