GÜNDEM

Başkan Kuzu: Çanakkale köprüsü 2. Abdülhamid'in projesi

18 Mart Çanakkale zaferini kutlamak için Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu bir afiş hazırlattı. Kuzu Çanakkale Savaşı için hazırlattığı afişteki 2.Abdülhamid'i köprü projesinin onun döneminde çıktığı için kullandığını söyledi.

Başkan Kuzu: Çanakkale köprüsü 2. Abdülhamid'in projesi
18 Mart Çanakkale zaferini kutlamak için Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu bir afiş hazırlattı. Afişte Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Başkan Kuzu'nun fotoğrafları da yer alırken 2. Abdülhamid'in de yer alması tartışıldı.

Çanakkale Zaferi'nin yaşandığı tarihte padişah olmayan 2. Abdülhamid'in neden kullanıldığı sorulurken CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın, “Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü münasebetiyle, Anafartalar kahramanı Abdülhamid Han'ı anma inceliğini gösteren belediyemizi kutluyorum” diyerek tepki gösterdi.

Köprü 2. Abdülhamit'in projesi 

Ancak bu konuda önemli bir açıklama yapan Abdurrahman Kuzu 140 yıl önce Çanakkale Köprüsünün 2. Abdülhamit döneminde projelendirdiğini söyleyerek "Vurgulamak istediğimiz 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferimizin yıl dönümünde temeli atılacak olan Çanakkale Boğaz Köprümüzün 140 yıl önce Sultan 2. Abdülhamit zamanında projelendirildiği ve bu 140 yıllık hayalin günümüzde Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın girişimleriyle hayata geçiriliyor olmasıdır.” dedi.

 

Konular:

Yorumlar