GÜNDEM

Başkomutan Erdoğan: Başaramayacaksınız

Başkomutan Erdoğan, Gaziantep'teki saldırıya ilişkin, ''Milletimiz, 30 yılı aşkın süredir PKK eylemlerinde, FETÖ ihanetinde, DAİŞ’in yıllardır yaptığı canlı bomba eylemlerinde, bu oyuna gelmeyeceğini ortaya koymuştur.'' dedi.

Başkomutan Erdoğan: Başaramayacaksınız
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gece Gaziantep'te meydana gelen terör saldırısı sonrası yazılı bir açıklama yaptı.

Erdoğan, ''Bir kez daha altını çizerek belirtmek istiyorum ki, ülkemiz ve milletimiz için 15 Temmuz silahlı darbe girişiminin ve o gece kaybettiğimiz 240 vatandaşımızın faili FETÖ’yle, sadece son bir ayda asker, polis ve köy korucularından oluşan 70 güvenlik görevlimizin katili PKK’yla, Gaziantep saldırısının muhtemel faili DAİŞ arasında hiçbir fark yoktur.'' ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın o açıklaması:

Bu örgütleri ülkemizin ve milletimizin üzerine saldırtanlara mesajımız yine aynıdır, başaramayacaksınız! Türkiye’de ezanları susturmaya, bayrağı indirmeye, vatanımızı bölmeye, milletimizi parçalamaya, bu eli kanlı örgütlerin ve arkalarındaki güçlerin, nefesi de takati de yetmeyecektir." 

Türkiye’ye güçleri yetmeyenlerin, etnik ve mezhep temelli hassasiyetler üzerinden vatandaşlarımızı birbirlerine karşı kışkırtma senaryoları tutmayacaktır.

Milletimiz, 30 yılı aşkın süredir PKK eylemlerinde, 15 Temmuz gecesi FETÖ ihanetinde, DAİŞ’in yıllardır yaptığı canlı bomba eylemlerinde, bu oyuna gelmeyeceğini sayısız defa ortaya koymuştur.

Gaziantep’te denenen aynı alçak oyun tutmayacak, milletimiz bu provokasyonun gerisindeki gerçek niyeti deşifre ederek, birliğinden, beraberliğinden, kardeşliğinden asla taviz vermeyecektir.

Konular: daiş, Şahinbey, erdoğan, başkomutan,

Yorumlar