Başörtülülere hakaret eden Deniz Çakır savcıya ifade verdi

Beşiktaş'taki bir kafede başörtülü müşterilere hakaret ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan oyuncu Deniz Çakır savcıya ifade verdi. İfadesinde suçlamaları reddeden Çakır, “Benim de başörtülü arkadaşlarım var” sözleriyle kendini savundu.

Gündem 11.01.2019, 07:50 11.01.2019, 13:28
Başörtülülere hakaret eden Deniz Çakır savcıya ifade verdi

Geçtiğimiz günlerde bir kafede başörtülülere hakaret ettiği iddia edilen oyuncu Deniz Çakır, hakkında açılan soruşturma kapsamında ifade verdi. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na avukatı Bahri Belen ile gelen Deniz Çakır, soruşturmayı açan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu'ndan sorumlu başsavcıvekili Murat Çağlak'a ifade verdi.

“Kendi arkadaşlarıma söyledim”

"Hakaret, özel hayatın gizliliğine müdahale, halkı kin ve düşmanlığa sevk" suçlarından soruşturulduğu öğrenilen Çakır'ın, ifadesi yaklaşık bir saat sürdü. Çakır ifadesinde, "Ben kesinlikle kafeye girerken bu bayanlara bakarak alay eder tarzda Euzü Besmele çekip jest, mimik hareketi yapmadım. Arabistan kelimesinin geçtiği tek cümle kendi masamdaki arkadaşlarımın duyabileceği şekilde, 'İçkili bir mekanda içtiğim içkiye, çektiğim fotoğrafa karışılıyor. Yargılanarak bakılıyor. Burası Arabistan mı? Atatürk Türkiye’si' şeklinde söyledim. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum" dedi. 

“Bahsi geçen hiçbir şeyi yapmadım”

Çakır, adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, yapılan suçlamaları reddettiğini belirterek, "Ben bugüne kadar hiç kimseyi kadın, erkek, başörtülü, başörtüsüz, hayat tarzı, cinsiyeti, dini inancı ve rengi için ayırmadım. Tam tersine birleştirmek için sosyal projelerde bulundum. Benim bugüne kadar duruşum ve yaptığım projeler bellidir. Ayrıştırmak için değil birleştirmek için bir sürü mücadele verdim. Bahsi geçen hiçbir şeyi de yapmadım." dedi.

“Bir sanatçı, bir kadını başörtülü başörtüsüz diye ayırmaz”

İfadesini verdiğini, suçlamaların da bugüne kadarki duruşuna ters olduğunu ve hiç yakışık almadığını dile getiren Çakır, "Bir sanatçı, bir kadını başörtülü başörtüsüz diye ayırmaz. Tam tersine, benim türbanlı, başörtülü, farklı dinden, farklı renkten, ailemden, arkadaşlarımdan, hayranlarımdan bir sürü insan var. Bugüne kadar hepsini sarıp sarmaladım. Hepsi de beni çok severler, şu anda da yanımdalar." diye konuştu.

“Görüntüleri savcılığa verdik”

Olay yeri görüntülerine ilişkin bir soruyu yanıtlayan Çakır, "Görüntüler var. Hepsini savcılığa sunduk. Fakat şu an bir yargı süreci var, daha fazla konuşmam yasal olarak doğru değil. Fakat görüntüler incelensin, zaten ortada her şey." ifadesini kullandı.

 

 

Yorumlar (1)
Finans Man 1 yıl önce
Bu ve bunu gibilere mikrofon uzatarak şımartmayın derim, bunlara en büyük ceza görmemezlikten gelmek olacaktır. İsterseniz deneyinde görün.
14°
az bulutlu
Namaz Vakti 04 Haziran 2020
İmsak 03:30
Güneş 05:26
Öğle 13:07
İkindi 17:06
Akşam 20:38
Yatsı 22:26
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P