GÜNDEM

Başsavcı Vekili FETÖ'cüleri uyardı: Sıra size de gelecek

Bolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Gümüş, halkaları yavaş yavaş çözdüklerini belirterek, "FETÖ'ye bulaşanlar rahat uyumasın, herkese sıra gelecek" dedi.

Başsavcı Vekili FETÖ'cüleri uyardı: Sıra size de gelecek
15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY üyelerine yönelik başlatılan soruşturmaları yürüten savcılardan olan Bolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Adnan Gümüş, örgütle bağlantısı olan kimsenin cezasız kalmayacağını vurgulayarak, şu sözleri kaydetti:

"Her türlü yardıma açığız. Tüm kamu kurumlarının, siyasetçilerin, basının, herkesin yardımına talibiz. Ama yargının bir çalışma biçimi var. Yargı dedikoduyla, demeçle çalışmaz. Bir çok açıklama bizim soruşturmalarımıza bazen zarar da verebiliyor. Biz her şeyin farkındayız, konuya hakimiz. Bolu Emniyeti ile birlikte halkaları yavaş yavaş çözüyoruz. Bu lanet örgütle, FETÖ/PDY örgütü ile bir şekilde ilişkiye girmiş, bir şekilde bunlara katılmış, bunlara yardım etmiş, bunların abisi, ablası konumunda, kamu kurumlarına sızmış, dışarıda bunlara finans sağlamış, özel olsun kamuda olsun, kim olursa olsun bizim elimizden kurtulamayacak. Ama dediğim gibi soruşturma zaman alan bir süreçtir. Bir günde tüm suçluların yakalanması tüm faillerin cezalandırılması mümkün değil.""BU ÖRGÜT TEMİZLENECEK"

FETÖ/PDY konusunda kararlı bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Gümüş, "Suçlu olduğuna inandığımız, suçlu olduğuna ilişkin delil bulduğumuz, bu örgütle irtibatını tespit ettiğimiz veya başka bir şekilde suç işlediğini kendi yöntemlerimize göre tespit ettiğimiz herkese hukuk kuralları çerçevesinde gereğini yaparız ve yapacağız. Kararlıyız, bu örgüt temizlenecek. Bu örgüt hem Bolu'daki tüm kamu kurumlarından temizlenecek hem bu örgüte finans sağlayan özel kişi, kurum, vakıf, dernek, bunlar da temizlenecek. Temizlenecek derken hukuk kuralları içinde herkes yaptığının hesabını verecek. Ben bunun garantisini veriyorum." sözlerini kaydetti.

Konular: 15 temmuz, uyarı, adnan gümüş, başsavcı vekili,

Yorumlar