GÜNDEM

Bayramlaştıktan sonra operasyon için havalandılar

Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığında Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende komuta kademesi ile askerler bayramlaştı. Bayramlaşmanın ardından "teröristle mücadele harekatı" kapsamında gelen emir doğrultusunda son kontrolleri yapan pilotlar, F-16 uçaklarıyla, operasyona havadan destek sağlamak amacıyla...

Bayramlaştıktan sonra operasyon için havalandılar

Kurban Bayramı dolayısıyla Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığında düzenlenen bayramlaşma merasiminin ardından gelen emir, görevli pilotları harekete geçirdi. Bayramlaşma biter bitmez jetlere koşan pilotlar, operasyon için acil koduyla havalandı.

Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kadircan Kottaş, yaptığı konuşmada, askerlerin ailelerinden uzak yerlerde vatan için nöbet tuttuğunu söyledi. Askerlerin sevgilileri, eşleri ve çocuklarını bırakıp birliklerde vatani görevlerini yaptığını dile getiren Kottaş, "Sizlerle burada bayramı kutlamaktan en az sizler kadar heyecan duyuyorum. Ailelerinizin bayramını kutluyorum. Onlarla görüştüğünüzde selam ve saygılarımı iletin." dedi.

7/24 GÖREV BAŞINDALAR

Bayramda da terörle mücadeleyi aralıksız sürdüren ve görev için hazır bekleyen pilotlar, gökyüzünün bekçileri olarak ülke hava sahasının kontrolü için 7 gün 24 saat nöbet tuttuklarını belirtti.

Bayramlaştıktan sonra operasyon için havalandılar

VATANDAŞLARIMIZIN İÇİ RAHAT OLSUN

Pilotlar, "Bayramda da nöbetteyiz. Bu görevi yapmaktan büyük haz ve gurur duyuyoruz. Bizler yüce Türk milletinin her zaman emrinde ve görevimizin başındayız. Tüm vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Doğunun bekçileri olarak her zaman görevimizin başındayız." ifadelerini kullandı.

Bayramlaştıktan sonra operasyon için havalandılar

EMİR GELDİ, OPERASYONA GİTTİLER

Bayramlaşmanın ardından "teröristle mücadele harekatı" kapsamında gelen emir doğrultusunda son kontrolleri yapan pilotlar, F-16 uçaklarıyla, operasyona havadan destek sağlamak amacıyla havalandı.

Bayramlaştıktan sonra operasyon için havalandılar

Konular: pkk, bayram, Hava Harekatı, haber,

Yorumlar