GÜNDEM

Bekir Coşkun'dan evet diyecek seçmene iğrenç hakaretler

Anayasa değişiklik teklifinin Meclis'te kabul edilmesinin ardından, Nisan ayında yapılacak olan referandum için hayır cephesinde yer alan isimler, çirkin propagandaları ile yine şaşırtmadı. Bunlardan biri de Sözcü paçavrasının yazar bozuntusu Bekir Coşkun oldu. Coşkun, 'Evet-Hayır...' başlıklı yazısında, evet oyu verecek olan...

Bekir Coşkun'dan evet diyecek seçmene iğrenç hakaretler
Cumhurbaşkanlığı sistemini öngören Anayasa değişiklik teklifinin TBMM'de onaylanmasının ardından, gözler Nisan ayında yapılması planlanan fakat henüz tam tarihi netleştirilmemiş olan referanduma çevrildi.

Referandum kampanyalarında bir tarafta referanduma evet oyu vereceğini açıklayan MHP, diğer tarafta da hayır oyu vereceğini açıklayan CHP, HDP ve diğer terör örgütleri var.

Bir de bu 'hayır'cıların  medya ayağında olan isimleri tabii. Bu isimlerden biri de halkı yalan yanlış haberlerle, Mustafa Kemal Atatürk'ün ismini kullanarak kandıran Sözcü paçavrasının yazarı Bekir Coşkun oldu.

Hayır'a methiyeler, Evet'e hakaretler

Coşkun'un 'Evet-Hayır...' başlığı ile kaleme aldığı yazısı, 'Hayır' zihniyetinin en çarpıcı yansıması aslında. Referandum'da hayır cephesinde yer alacak olanları ileri, aydın, zeki, modern vb. olarak tanımlayan Coşkun, evet cephesine ise demediğini bırakmadı.

Evet diyecek olan seçmeni karanlık zihniyetin ürünü olarak lanse eden Coşkun, kime hizmet etmiş olduğunu da kanıtlamış oldu.

"G*t kılı, şaklaban, cahil"

AK Parti düşmanı Coşkun'un evet'çiler için yazısında yer verdiği iğrenç hakaretlerden bir kaçı ise şöyle:

"Evet-Hayır; kulluk ile vatandaşlık arasındadır...

Evet-Hayır; cehalet ile ilim arasındadır...

Evet-Hayır; yağma ile namus arasındadır...

Evet-Hayır; şu yalaka şaklaban ile Atatürk'ün askerleri arasındadır...

Evet-Hayır; ortaçağ ile 2017 arasındadır...

Evet-Hayır; haram ile helal arasındadır...

Evet-Hayır; yalan ile doğru arasındadır..."

Konular: bekir coşkun, referandum, sözcü, Evet,

Yorumlar