GÜNDEM

Bir kalleş saldırı daha! 7 askerimiz yaralandı

Fırat Kalkanı Harekatı'nda 7 asker yaralandı. Yaralı askerler tedavi için Kilis Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı

Bir kalleş saldırı daha! 7 askerimiz yaralandı
Fırat Kalkanı Harekatı sırasında akşam saatlerinde düzenlenen saldırıda yaralanan 7 Türk askeri, ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesine getirilerek tedavi altına alındı.

3 asker şehit düşmüştü

Fırat Kalkanı Operasyonu'nun 93. gününde, bugün sabaha karşı acı bir haber gelmişti. Rejime ait olduğu değerlendirilen uçaklar tarafından düzenlenen hava saldırısında 3 asker şehit olmuş, 10 asker yaralanmıştı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklama şöyleydi:  

Fırat Kalkanı Harekatı'nda yürütülen operasyonlar kapsamında, 24 Kasım 2016 saat 03:30 sularında, Suriye rejim güçlerince gerçekleştirildiği değerlendirilen hava saldırısında, üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 10 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralı personel tedavilerinin yapılması maksadıyla süratle bölgeden tahliye edilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milleti'ne başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Konular: yaralı, kilis devlet hastanesi, tedavi, saldırı,

Yorumlar