GÜNDEM

Bomba hazırlığındaki 2 terörist yakalandı

İzmir'de bombalı eylem hazırlığında bulunan 2 kadın terörist yakalandı.

Bomba hazırlığındaki 2 terörist yakalandı
Teröristlerden birinin 2014 yılına kadar İzmir'de ESP içerisinde faaliyet gösteren S.B. olduğu ve aynı yıl MLKP terör örgütüne katılarak Suriye'ye silahlı eğitim almak için gittiği İzmir polisince tespit edildi.

S.B.'nin yapılan takip çalışmasında illegal yollardan Türkiye'ye giriş yaptığı ve MLKP terör örgütünün FESK bağlantısı adına İzmir'de silahlı ve bombalı eylem yapmak için geldiği belirlendi.

S.B.'nin bu eylemde kendisine yardımcı olmak için N.M. isimli kadın teröristle birlikte keşif yapma hazırlığında olduğu da tespit edildi.  

İki kadın terörist; İzmir İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda İzmir Otogarı'nda yakalandı. 

Emniyetten açıklama geldi:

2014 yılına kadar İzmir ilinde ESP içerisinde faaliyet göstermekte olan S.B. isimli şahıs 2014 yılında  MLKP terör örgütüne katılarak Suriye ülkesine silahlı eğitimi almak için gittiği İzmir polisi tarafından tespit edilmiştir. Şahsın yapılan takibinde illegal yollardan ülkemize giriş
yaptığı ve ilimizde MLKP terör örgütü silahlı aparatı FESK adına silahlı ve bombalı eylem yapmak için geldiği bu eylemde kendisine yardımcı olmak için N.M. isimli bayanla birlikte  ilimizde keşif yaptığı tespit edilmesi üzerine şahıs İzmir otogar içerisinde istihbarat Şube
Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda yakalanmışlardır. 
 

Konular:

Yorumlar