GÜNDEM

Bülent Erandaç: Bahçeli'nin mesajları

Takvim gazetesi yazarı Bülent Erandaç, bugünkü yazısında Cumhurbaşkanlığı Sistemi için yapılacak olan referandumda, AK Parti'ye destek vererek 'Evet' oyu kullanacaklarını açıklayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin izleyeceği stratejileri inceledi.

Bülent Erandaç: Bahçeli'nin mesajları
Takvim gazetesi yazarı Bülent Erandaç, bugün 'Bahçeli'nin mesajları' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Erandaç, yazısında Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ni öngören ve Nisan ayında yapılması planlanan referandumdaki, AK Parti'ye 'Evet' oyları ile destek olacağını belirten Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin rolünü çözümledi.

Bahçeli'nin yürüteceği referandum kampanyasının hayati konumda olduğuna dikkat çeken Erandaç, Bahçeli'nin izleyeceği stratejileri 'altın vuruşlar' olarak nitelendirdi. Bu sayede de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MHP'li muhaliflerden beklediği hayır oyunun çıkmayacağını iddia etti. 

İşte o yazının tamamı:

"Nisan ayında referandumla kabul edilmesi beklenen Cumhurbaşkanlığı Sistemi Anayasa değişikliği paketinde kilit parti MHP. Çünkü Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'a olan yüksek halk desteği ile MHP lideri Devlet Bahçeli'nin yapacağı etkili kampanya, "EVET" oylarının yüzde 70 sınırlarına kadar çıkılıp çıkılamayacağının anahtarı özelliğinde...

Bu nedenle, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin yürüteceği referandum kampanyası stratejisi hem iç siyaset hem de Türkiye'nin geleceği açısından hayati konumda. MHP yönetim ve omurgası 10-12 Şubat'ta Konya'da Referandum Stratejisi'ni belirlemek üzere çok önemli bir toplantı gerçekleştirecek. Bahçeli'nin referandumda ALTIN VURUŞLAR içeren bir strateji izleyeceği belirtiliyor.

Şöyle:

1) Türkiye'nin bekası. İçten ve dıştan Türkiye'ye saldıran küresel odaklar, taşeronlar neyi hedefliyor?

2) 15 Temmuz'un anlam ve önemi. FETÖ'nün ciğeri.

3) Meral Akşener-FETÖ network'una yönelik özellikli değerlendirmeler.

4) MHP'nin 2019 hedefleri. Ana muhalefet partisi olmanın yol haritası. Bahçeli, referandum sürecinde neden "EVET" diyeceklerini ağırlıklı olarak TV-radyolar, gazetecilerle panel ve belirli illerde yoğunlaşacak "milli hassasiyetler mitingleri"nde açıklayacak. "Bahçeli'nin hamlesiyle rejim krizinin aşıldığı" söylemiyle seçmenlerden "Evet" oyu istenecek, Bahçeli'nin daha önce yaptığı kritik hamlelerinin arka planı kitlelere net ve açık vurgulanacak. Bahçeli'nin altın vuruşlarının, "Neden CHP-HDP ile olmadık?", "15 Temmuz FETÖ darbesi, Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı beka sorunu", "FETÖ'nün MHP'yi ele geçirme tezgahları" olacağı belirtilirken, özellikle FETÖ-Meral Akşener vurgulamalarının, "Hayır"cı cephede büyük sarsıntılara yol açacağı düşünülüyor. Yani, "Hayır"cı cephenin merkez üssü CHP-Kemal Kılıçdaroğlu'nun, MHP'li muhaliflerden beklediği "Hayır" çıkmayacak. Umduğu dağlara kar yağacak.

FETÖ OYUNU BOZULDU, NASIL?

MHP lideri Devlet Bahçeli, bugünlere oyunları bozarak geldi. Partisinin FETÖ'nün eline geçmesini engelledi.

Üst Akıl-Batı'nın çok istediği 7 Haziran 2015 seçimi sonrasındaki CHP-HDP'li koalisyon tezgâhlarını havaya uçurdu.

FETÖ darbe girişiminde milli ve yerli lider olarak, seçilmiş Cumhurbaşkanımız ve iktidarın arkasında durdu. Üst akıl kuklaları PKK/HDP'nin hendek ve Kuzey Suriye terör koridorlarının paçavraya çevrilmesinde, FETÖ destekli kaos planlarının bozulmasında Başbakan Binali Yıldırım'a samimi destek verdi. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimiyle ortaya çıkan Türkiye'nin beka sorununu çözmeye yönelik, Cumhurbaşkanlığı sisteminin halkın oyuna sunulması yolunu açtı.

Eski Türkiyeciler çıldırdı. Başta CHP, statükocu konsorsiyumun saldırılarıyla Devlet Bahçeli karşı karşıya. "Hayır"cı cephe, darbe sevdalılarına geçit olmadığını "Önce bizim cesedimizi çiğnersiniz" diyen Bahçeli'ye saldırıyorlar. Hükümete, terörle mücadelesinde "Milletin duası ve bizim desteğimiz arkanızdadır" diyen Bahçeli'ye hücum ediyorlar. Meral Akşener, MHP'yi ele geçiremedi ama CHP ile beraber bugün "HAYIR"cı cephede buluştu.

Eğer başarsaydı, milli duruş sergileyen Devlet Bahçeli devre dışı bırakılacaktı.

MHP bugün parçalanmıştı. Bugün AK Parti ile MHP'nin, Türkiye'nin önünü açma, askeri ve bürokratik oligarkların vesayetini çöpe atmaya yönelik 'Güçlü Millet-Güçlü Devlet-güçlü Meclis' yolunu açma hareketi gerçekleşmeyecekti. 1982 darbe anayasasının topal ördeğe dönmüş hükümet modeli olan çift başlıklı yönetim devam ettirilecekti.

SONUÇ: FETÖ'nün MHP'yi ele geçirme operasyonlarını paçavraya çevirmek için, Haziran-2016 günlerinde MHP Genel Merkezi'nce 'Oyun Bozulacak, Neden?' başlıklı bir kitap hazırlanmıştı. Kitapta isim vermeden genel başkan adaylarından Meral Akşener ve 'Paralel Yapı-FETÖ ele alınmıştı. Bu sefer, Nisan referandumunda "Oyun bozuldu?

Nasıl?" konusu enine boyuna kamuoyuna açıklanacak. Aziz milletimizin, ülkemizin bekasına kasteden konsorsiyumu "EVET" oylarıyla nasıl dağıtacağı net ve açık biçimde ortaya konacak.."

 

Konular: anayasa, devlet bahçeli, mhp, türkiye haber merkezi,

Yorumlar