GÜNDEM

Bunlar nasıl insanlar! Lokantada kedi eti pes dedirtti

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde Suriyeli sığınmacıların işlettiği bir iş yerine yapılan denetimde, görevliler şoke oldu. İş yerinde tam 400 kilo kedi eti ve kaçak kesilmiş et ele geçirildi.

Bunlar nasıl insanlar! Lokantada kedi eti pes dedirtti
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, zabıta ekipleri, Suriyeli sığınmacıların kaldığı Süleyman Şah Konaklama Tesisi yakınların bulunan Suriyeli sığınmacıların işlettiği 4 iş yerinde denetim yaptı. 

Tam 400 kilo kedi eti ve kaçak et

Ekipler, bir lokantada kedi eti, deri ve ayakları ile kaçak kesilmiş 400 kilogram et ele geçirdi. Etlere el koyan ekipler, iş yerlerini mühürledi, baraka türü olan iş yerlerini de kaldırdı. Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, halkın sağlığının kendileri için çok önemli olduğunu belirterek "Zabıta ekiplerimiz denetimlerine aralıksız devam edecektir. Ayrıca bugün yapılan denetimlerde halk sağlığını tehdit eden yaklaşık 400 kilogram et ve balık imha edilerek Suriyelilerin lokanta olarak faaliyet gösterdikleri barakalar kaldırılarak haklarında yasal işlem yapıldı" ifadelerini kullandı. 

 

Konular: kaçak et, kedi eti, şanlıurfa, denetim,

Yorumlar