GÜNDEM

Bursa'da okullara kar tatili

Yoğun kar yağışı nedeniyle Bursa Valiliği 9 Ocak Pazartesi günü Bursa'da okulların bir gün süre ile tatil edildiğini duyurdu. Buna karşın İstanbul Valiliğinden henüz bir açıklama gelmedi.

Bursa'da okullara kar tatili
Bursa Valiliği, beklenen olumsuz hava koşulları sebebiyle okulların tatil edildiğini açıkladı.

Bursa Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Olumsuz hava şartlarının devam etmesi beklendiğinden, il genelindeki tüm anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 9 Ocak Pazartesi günü bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır" denildi.
Öte yandan meteoroloji yetkilileri, Bursa'da gece sıcaklığın -10 dereceye kadar düşeceğini belirterek, don olaylarına karşı vatandaşları tedbirli olunması konusunda uyardı.

Bursa hava durumu

Bursa'da dün akşam başlayan kar yağışı şehir merkezini beyaza bürüdü. Havanın -2 dereceye düştüğü şehir merkezinde kar kalınlığı 40 santimetreye ulaştı. Bugün ve yarın aralıklarla yağması beklenen kar yağışı pazartesi gün son bulacak. Yetkililer, vatandaşlara uyarılarda bulunarak mümkün oldukça toplu taşıma araçlarının kullanılmasını istedi.

Karayolları ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri ana yolların kapanmaması için yoğun çaba sarf ediyor. Kar yağışı en çok çocukları sevindirdi. Kardan adam yapan, kar topu oynayan çocuklar, kızak ya da poşetlerle yokuşlarda eğlenmeyi ihmal etmedi. Sosyal medyada da karla ilgili renkli görüntüler paylaşıldı.

Konular: bursa,

Yorumlar