GÜNDEM

Bursa’da FETÖ için himmet toplantısı

Bursa'da 15 Temmuz darbe girişimin ardından hızlandırılan FETÖ soruşturması kapsamında , bin 19 kişi hakkında işlem yapıldı.

Bursa’da FETÖ için himmet toplantısı

Bursa Emniyet Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hızlandırılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, bin ondokuz kişi hakkında işlem yapıldı.

538 TUTUKLAMA

Aralarında Bursa eski Valisi Şahabettin Harput, eski Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, İl Milli Eğitim eski Müdürü Atilla Gülsar, Vergi Dairesi eski Müdürü İbrahim Soydan ve iş adamlarının da bulunduğu 538 kişi tutuklandı. Soruşturma kapsamında 119 kişi aranırken, sorgulamalar sonunda ilginç gerçekler ortaya çıktı.

750 MİLYON TL BURS

FETÖ'nün Bursa'da 2013 yılına kadar ‘himmet’ adı altında 750 milyon TL'ye ulaşan burs, kurban derisi, hastane, okul ve öğrenci yurdu olarak kullanılan binalar, iş adamlarından paralar ile resmi kurum ve özel sektörde çalışanlarının maaşlarının belirli oranlarını aldıkları ortaya çıktı.

HİMMET VERMEYENE VALİ BASKISI

Yapılan sorgulama sonunda iddiaya göre, Bursa eski Valisi Şahabettin Harput her hafta perşembe günleri bir iş adamına son dakikada telefon açtırarak öğle yemeğine gidiyor. Yanına Emniyet ve Vergi Dairesi müdürlerini alan Harput, işadamı ile yemek yedikten sonra bu kez FETÖ'nün imamları devreye girerek işadamından, 'himmet' adı altında para istiyor.

Bağış yapmaya yanaşmayan işadamlarına ise bir gün önce yemek yediği vergi dairesi müdürünün hesaplarını inceleyeceğini emniyet müdürünün ise gerekirse gözaltına alabileceği imajı veriliyor.

HİMMET TOPLANTILARI

FETÖ'nun Bursa imamlarının Bursalı işadamları ile düzenledikleri toplantılarda bağış yapan işadamlarına "Sen diğerinden daha az yardım yaptın. Yakıştı mı ? Sana yakışmıyor." diyerek baskı oluşturup, toplanan paraların artmasını sağladığı kaydedildi. Bu arada bazı devlet memurları ile özel sektörde çalışan  bazı işçi ve yöneticilerin de her ay maaş ve ücretlerinden  belirli bir oranı örgüte verdiği belirtildi.


Bursa’dan FETÖ’ye 750 milyon ‘himmet’ geliri


Konular: himmet, emniyet, fetö, bursa,

Yorumlar