GÜNDEM

ByLock'ta gözaltı sayısı 100'ü aştı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan, Bylock kullanıcı muvazzaf askere yönelik operasyon kapsamında gözaltı sayısının 100’ü aştığı öğrenildi.

ByLock'ta gözaltı sayısı 100'ü aştı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan ve Başsavcı Vekili İsmail Uçar koordinesinde sürdürülen Bylockçu Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına yönelik operasyonda gözaltı sayısının 100'ü aştığı öğrenildi.
Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, 280'ini Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri'nde görevli subaylar olan şüphelilere 59 ayrı ilde gözaltı ve arama işlemi yapıldı. Şüphelilerin büyük bölümünün İstanbul, İzmir ve Ankara'da görevli olduğu kaydedildi.

Albaylar da gözaltında

Şüpheli listesinde bulunan ve aralarında Albayların da bulunduğu subay ve astsubayların büyük bölümünün Bylock'tan en yoğun görüşme trafiği sağlayan kırmızı listede bulundukları öğrenildi. Şüpheli askerlerin adreslerinde arama yapıldı.
Gözaltı listesinde bulunan TSK personelinin bugüne kadar hakkında FETÖ'den hiçbir işlem yapılmamış kişiler olduğu ve örgütün Ordu içerisinde gizlenen hücrelerine mensup olabilecekleri değerlendirildi.

4 şube birden çalışıyor

İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Savcıları Gökalp Kökçü, Mesut Erdinç Bayhan ve Can Tuncay tarafından yürütülen ve FETÖ'ye yönelik bugüne kadar yapılan en kapsamlı operasyon olan soruşturmayı, polis ayağında İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele, Organize Suçlarla Mücadele, Mali Suçlarla Mücadele ve Asayiş Şube Müdürlükleri yapıyor.

Şüphelilerden 3'ünün halihazırda tutuklu bulunduğu ve 4 kişinin ikamet kaydının yurtdışı (İngiltere, KKTC) olduğu belirlendi.

Konular: gözaltı, bylock,

Yorumlar