GÜNDEM

Can Dündar'ın Abdullah Öcalan'la Suriye'de buluştuğu an

Hakkında FETÖ'den yakalama kararı çıkınca kaçtığı Almanya'dan geri dönmeye cesaret edemeyen Alman malı 'gazeteci' kılıklı, terör sevici Can Dündar'ın, 1994 yılında ve Suriye'de çekildiği belirtilen bölücü terör örgütü PKK'nın ele başı Abdullah Öcalan'la hoşbeş olduğu fotoğraflar ortaya...

Can Dündar'ın Abdullah Öcalan'la Suriye'de buluştuğu an
MİT TIR'ları davasında yargılanan, 'terör örgütü FETÖ ve PKK adına faaliyette bulunmak' suçundan hakkında gözaltı kararı alınan Cumhuriyet gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, hakkında savunmasının alınması amacıyla yakalama kararı çıkarılmıştı.

Dündar'ın firari olarak Almanya'da yaşadığı bilinirken, bugün 1994'e ait ilginç bir fotoğraf ortaya çıktı. Suriye'de çekildiği öğrenilen fotoğrafta, Can Dündar'ın bulunduğu odadaki diğer isimler dikkatleri çekti.

Bekaa'da yapılan basın toplantısı

Fotoğrafların zarfı üzerinde Mart 1993, Sedat Aral, Bekaa basın toplantısı bilgisi yazılı. Mart 1993 tarihinde Abdullah Öcalan ve Celal Talabani’nin Bekaa’da yaptığı basın toplantısı sırasında foto muhabiri Sedat Aral’ın çektiği fotoğraflar olduğu anlaşılıyor.Fotoğraflar Nokta dergisinde kullanılmak üzere 23 yıl önce çekilmiş. 

Sohbete doymuyorlar

Terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın yer aldığı karede Can Dündar, Ayşe Önal ve Yazgülü Aldoğan'ın da bulunduğu görüldü. Dündar, Aldoğan ve Önal, Öcalan'la sohbet ediyor.Kendisi bile saklamıştı

Devlet sırlarını pervasızca yayımlamaktan çekinmeyen Can Dündar, Apo ile hatıralarını sır olarak kendine saklamış. Oysa yazılarında “hiçbir şeyin saklı kalmaması ve halkın her şeyi bilmesine” dair birçok kez tekrarladığı sözleri mevcuttur. Apo ziyaretinde çok sayıda fotoğraflar çekildiği, yapılan konuşmaların videosunun da alındığı da görülüyor.Öte yandan bu bilgileri araştırmacı yazar Atilla Oral gündeme getirdi.
 

Konular:

Yorumlar