GÜNDEM

Canikli'den merak uyandıran 'Suriye' açıklaması

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, önümüzdeki günlerde Türkiye ile Suriye arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi imkanının olacağını, bu ilişkinin Suriye halkı ve devleti ile gerçekleşeceğini söyledi.

Canikli'den merak uyandıran 'Suriye' açıklaması
 Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Reuters'e verdiği röportajda, yeni dönemdeki Suriye ilişkisiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı, "6 ay içinde Suriye'de gelişmeler yaşarsak şaşırmayın" şeklindeki ifadeleriyle aynı doğrultuda olduğu anlaşılan açıklamalarda bulunan Canikli, ekonomi alanında uluslararası çalışmalara dair ipuçları verdi.

'SURİYE HALKI VE DEVLETİ...'

Canikli, "Suriye ve Irak ticaretimiz son dönemlerde geriledi. Özellikle Suriye'yle ilişkilerde önümüzdeki günlerde ekonomik aktivitelerimizi artırma imkanı olacak. İlişkilerin geliştirilmesi politikası Suriye ile de reailize edilecek. Bu ilişki Suriye halkı ve devleti ile olacak" diye konuştu.

'BU SORUNU DA ÇÖZECEĞİZ'

Başbakan Binali Yıldırım Salı günü AK Parti TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşmasında, Rusya ve İsrail'le sorunları çözdükleri gibi, Suriye ve Irak'la yaşanan sorunları da çözeceklerini belirterek, bu konularda önümüzdeki aylarda kayda değer bir gelişmenin yaşanacağından emin olduğunu vurgulamıştı.

Türkiye-Rusya ekonomik restorasyon sürecinin de beklenenden süratli olacağını belirten Canikli, "Rusya ile finans da dahil bütün alanlarda ilişkimiz gelişecek" dedi

Konular: türkiye, ekonomi, rusya, politika,

Yorumlar