Cemaatin Okullarında Propaganda

İzmir Yamanlar Eğitim Kurumu'nda cemaat üyesi bir öğretmenin öğrencilere "Başbakan kafirle işbirliği yapıyor. Haşim Kılıç cumhurbaşkanlığını istiyor, AK Parti tabanı için yasaları onaylıyor" diye propaganda yaptığı anlaşıldı

Gündem 27.04.2014, 07:08 24.04.2018, 12:03
Cemaatin Okullarında Propaganda

 Gülen örgütünün, 30 Mart öncesi seçim koordinasyon merkezlerine çevirdiği okullardan, İzmir'deki Yamanlar Eğitim Kurumları'nda 'paralel fetva' verildiği ortaya çıktı. "AK Parti'ye oy veren günaha girer" denilen fetvalardan biri de önceki gün yaptığı konuşmayla tepki çeken Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ve cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgiliydi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın Gülen örgütüne ait okul, yurt ve dershanelerde Başbakan Erdoğan'a hakaret edildiği ve siyasi propaganda yapıldığı şikâyetleri üzerine başlattığı soruşturmalarda her gün yeni bir skandal ortaya çıkıyor. Örgüte yakın olan İzmir'deki Yaman Eğitim Kurumları'nda Başbakan Tayyip Erdoğan ve ailesine hakaretler yağdırarak sohbet veren din öğretmeni G.'nin ses kayıtlarına ulaşıldı. Cemaatin İzmir bölge imamı olduğu da öğrenilen öğretmenin öğrencilere, Kuran-ı Kerim'i referans göstererek yaptığı nefret dolu siyasi propaganda konuşması özetle şöyle: 

"Eğer bu seçimde AK Parti birinci parti çıkarsa Başbakan bu işe ciddi ciddi girişecek. Anladınız mı? O yüzden bu seçimde AK Parti birinci parti çıkmamalı. Anladınız mı? 

 AK Parti'ye oy veren herkes Başbakan'ın bu zulmüne ortak olur günaha girer haram işlemiş olur. Ailelerinize oy kullanacak olan çevrenize bunu bildirin. 

 Yaptıkları sadece Hizmet'e zarar veriyor. Vatana zarar veriyor millete zarar veriyor sana zarar veriyor. O yüzden AK Parti'ye oy vermeyin bu seçim çok kritik bir seçim. 

 Türkiye böyle bir kritik seçim yaşamadı söyleyeyim. Başbakan kafirle işbirliği yapıyor, bu tam münafık tarifidir. Münafıklar sıkışınca kafirlere sığınır Kuran-ı Kerim'de bunlarla alakalı ayetler var. 

 Haşim Kılıç da Cumhurbaşkanı olmak istiyor. Abdullah Gül'ün kulakları sağır, Başbakan'ı zaten bu gidişle halkımız seçmez, Haşim Bey 'Aradan ben sıyrılırım' diye düşünüyor. Ondan dolayı da AK Parti tabanını kaybetmemek için çıkan yasaları onaylıyorlar.

Yorumlar (0)
20°
kapalı
Namaz Vakti 06 Haziran 2020
İmsak 03:28
Güneş 05:26
Öğle 13:08
İkindi 17:07
Akşam 20:40
Yatsı 22:28
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P