GÜNDEM

Cerablus'u 12 saatte alan komutan

Türkiye'nin sınırlarını DAEŞ'ten temizlemek için başlatılan 'Fırat Kalkanı' adlı operasyon ile Cerablus'un ilçe merkezine girildi. 15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesinde büyük rol oynayan Zekai Aksakallı'nın yönettiği operasyon ile Cerablus terör örgütü DAEŞ'ten temizlendi.

Cerablus'u 12 saatte alan komutan
Türkiye'nin son dönemdeki en önemli hamlelerinden biri olan, 'Fırat Kalkanı' adlı Cerablus operasyonunu Zekai Aksakallı başarılı bir şekilde yönetti.

TANKLAR VURA VURA İLERLEDİ

Cerablus bölgesi öncelikle savaş uçaklarıyla bombalandı, ardından Türk tankları Suriye'ye giriş yaptı. Tankların hedefleri vurarak ilerlemesiyle köyler tek tek DAEŞ'in elinden alındı.

CERABLUS DAEŞ'TEN TEMİZLENDİ

Son olarak, DAEŞ'in elindeki Cerablus da 12 saatte terör örgütünden alındı.SEVİLEN KOMUTAN ZEKAİ AKSAKALLI

Erzurum'da dünyaya gelen Zekai Aksakallı iki çocuk babasıdır. Zekai Aksakallı 2013 yılından bugüne Özel Kuvvetler Komutanı olarak görev yapmaktadır.

15 Temmuz darbe girişiminde Ömer Halisdemir ile darbenin önlenmesinde büyük rol oynayan Zekai Aksakallı 28 Temmuz 2016 tarihli YAŞ toplantısında korgeneralliğe terfi etmiştir.

Fetullahçı Terör Örgütü‘nün (FETÖ) darbe girişimine karşı, “Eşkiyalar başarılı olamayacaklar” diyerek tepki gösteren Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı türk halkı tarafından sevilen bir komutandır.

ÖMER HALİSDEMİRKonular: öso, fırat, fırat kalkanı, kim yönetti,

Yorumlar