GÜNDEM

Chinook pilotlarına Yeşilçam esintili arma

TSK'nın hava kuvvetlerinde attığı adımlar kapsamında geçtiğimiz aylarda alınan Chinook helikopterinin pilotları dikkati çeken bir karar aldı. Yeşilçam'ın kült filmleri arasında sayılan Çiçek Abbas'taki bir replikten esinlenen pilotlar, özel bir arma hazırlattı.

Chinook pilotlarına Yeşilçam esintili arma
Geçtiğimiz aylarda Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine alınarak, Türkiye'nin askeri gücüne güç katan CH-47F Chinook helikopterinin pilotları dikkat çeken bir karar aldı. Pilotlar uçuş üniformasında kullandıkları arma için Yeşilçam repliği tercih etti.

Başrollerini Şener Şen ile İlyas Salman'ın paylaştığı 1982 yapımı Türk sinemasının efsane filmlerinden Çiçek Abbas'ın en bilinen, "Yaklaşma Toz Olursun Geçme Pişman Olursun" replikleri, CH-47F Chinook helikopterinin pilotlarının armalarında kullanıldı.

CH-47F Chinook Helikopteri pilotları filmdeki, "Yaklaşma Toz Olursun Geçme Pişman Olursun" sözlerinden ilham alarak özel bir arma hazırladı.5 helikopter daha envantere girecek

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Ağır Nakliye Helikopter ihtiyaçlarını karşılamak üzere sipariş edilen 11 CH-47F Chinook helikopterlerinden altısı teslim alındı.

Kalan 5 helikopterin ise 2018 yılı sonlarında envantere girmesi planlanıyor.

Konular: pilot, yeşilçam, chinook, helikopter,

Yorumlar