GÜNDEM

CHP'de referandum raporu! HDP'lilere salon vermeyin

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu referandumdan miliyetçi muhafazakar oyları alabilmek için "CHP ile HDP ittifakı" yokmuş algısı vermeye çalışıyor. Kılıçtaroğlu CHP'li belediye başkanlarını uyararak, HDP ile yapılan ortak etkinliğe salon vermeme kararı aldı.

CHP'de referandum raporu! HDP'lilere salon vermeyin
İlk temasları da kendisi sağlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, parti örgütünü uyardı.

Milliyetçi muhafazakar oyları istiyorlar 

Toplantılara "hayır" oyunu savunan merkez sağ, milliyetçi ve muhafazakar kesimden isimler katılıyor.

CHP-HDP ittifakı yokmuş 

Yüz yüze görüşmelerde, CHP'nin "parti bayrağı kullanılmaması" kararı destek buldu. Milliyetçi muhafazakar tabanda "CHP ile HDP ittifakı" gibi bir algının oluşmadığı vurgulandı.

HDP'li etkilinkler iptal edildi 

Ayrıca CHP merkezi karar ile hiçbir belediyesine HDP ile yapılan ortak etkinliğe salon vermeme kararı aldı. Beşiktaş, Avcılar ve Kadıköy Belediyesi'nin hayır etkinlikleri de HDP ile bir araya gelme kaygısı nedeniyle iptal edildi.Buluşmalarda, CHP liderine kampanya sürecine ilişkin tavsiyelerin yer aldığı raporlar da sunuluyor. Kılıçdaroğlu'nun kurmayları ile paylaştığı raporda; "toplantıları millet düzenlesin, millet sözcüğünü AK Parti'nin elinden alıp, toplumu birleştirin", "hukuk ve demokrasiyi her zaman birlikte kullanın", "insan haklarına dayalı hukuk ve demokrasi vurgusu yapın" ifadelerine yer verildi.

Kılıçdaroğlu'nun "Biz başkanlık sistemine karşıyız, muhatabımız Erdoğan değil" ifadesinin de milliyetçi kesimde destek bulduğu belirtiliyor. Hedefin "evet" oyu vermeyi düşünen vatandaşlar olması gerektiği vurgulandı.

Konular: kemal kılıçdaroğlu, kadiköy, referandum, Chp,

Yorumlar