GÜNDEM

CHP'den FETÖ'ye 8 milyon TL'lik ihale !

CHP'nin Sarıyer, Avcılar, Beylikdüzü ve Silivri belediyelerinden FETÖ'nün 'belediye imamı' Erkan Karaaslan'ın, 8 milyonluk ihale aldığı tespit edildi.

CHP'den FETÖ'ye 8 milyon TL'lik  ihale !
Bekad, Yeküd, E-Yöntem, ADEO Girişim, Sampaş, Vadi Yazılım, Glokal, Kamusis ve Vizyon Yayıncılık CHP'li belediyelerden aldığı 'kıyak' ihalelerle dikkat çeken şirketlerdi.

Şirketlerin sahibi ise FETÖ soruşturmaları kapsamında 16 Ağustos’tan beri tutuklu olan Erkan Karaarslan. FETÖ’nün ‘yerel yönetimler imamı’ olduğu iddia edilen Karaarslan’dan Beylikdüzü, Avcılar, Sarıyer, Silivri, Beşiktaş Belediyeleri ‘danışmanlık’ hizmetleri satın aldı. Bu ihaleler sonucunda Karaaslan’a 8 milyonun üzerinde para aktarıldığı belirlendi.

Müfettişler harekete geçti 

Akşam'dan Ercan Öztürk'ün haberine göre; İçişleri müfettişleri, CHP’li belediyelerinin ihalelerle ilgili jet hızıyla inceleme başlattı. Bu ihalelerde imzaları bulunan personel, ihale komisyon üyeleri, ihaleden sorumlu olan başkan yardımcıları ve belediye başkanlarının bilgilerine başvurdu. Müfettişler ilk olarak Sarıyer, Silivri, Avcılar ve Beylikdüzü belediyelerine gitti.  Beşiktaş Belediyesi’nin ‘İhale Yönetim Danışmanlığı’, Adalar Belediyesi’nin de ‘Mali Yönetim Danışmanlığı’ adı altında Karaarslan’dan danışmanlık hizmeti aldığı belirlendi. Müfettişlerin önümüzdeki günlerde de bu belediyelerde inceleme yapacağı öğrenildi.

Kılıçdaroğlu'nun özel kalemi işin içinde mi?

Karaarslan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Özel Kalem Müdürü Ömer Tuncay Ceylan ile yakın ilişkide olduğu iddia edildi. Ceylan’ın 6 Nisan 2016’da Sarıyer Belediyesi’nde Erkan Karaarslan ile birlikte boy gösterdiği fotoğraflar ortaya çıktı. 'FETÖ belediye imamı Karaarslan' ve Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Ceylan, Belediye Başkanı Şükrü Genç ile aynı karede görülüyor. Öte yandan Kararslan’ın CHP’li belediyelerden ihale aldığı şirketleri Ceylan’ın göreve geldiği 2011 tarihinden sonra açması da dikkat çeken bir başka detay. Karaaslan'ın ihaleleri almak için Ceylan'ı kullandığı ileri sürülüyor. 

 

Konular:

Yorumlar