GÜNDEM

CHP'den tehlikeli provokasyon!

CHP'liler, yeni anayasaya kesinlikle karşı çıkacaklarını ifade eden ve "Pazartesi günü açın televizyonları bizi izleyin" diyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısı üzerine TBMM önünde toplanan CHP'liler polisle kavga etti.

CHP'den tehlikeli provokasyon!
CHP ve HDP(PKK) Anayasa değişikliğinin geçmemesi için TBMM'de beraber hareket etme kararı aldı.​ Meclis Genel Kurulu'nda görüşülmeye başlayacak anayasa değişiklik teklifine ilişkin yasa değişikliğini protesto için CHP'nin çağrısı üzerine Güvenpark'ta toplanan ve içlerinde yasadışı sol örgütlere mensup kişilerin olduğu grup Meclis'e yürümek istedi. 

CHP'li vekiller en önde 

TBMM'de AK parti ve MHP'nin ortak hazırladığı anayasa değişiklik teklifini yasal yollarla tartışmak yerine toplumu ayrıştırmak için akıl almaz bahanelere sığınan CHP yine boş durmuyor. 

Günlerdir 'rejim değişiyor' yalanıyla propaganda yapan CHP'li vekiller, anayasa görüşmelerini baltalamak için provokasyona sarıldı. Sezgin Tanrıkulu, Eren Erdem, Aykut Erdoğdu, Mahmut Tanal'ın aralarında olduğu CHP'li vekiller Meclis'e yürüyen grubun en önünde yer aldı.Polis müdahale etti 

Güvenpark'ta toplanıp Meclis'e yürümek isteyen gruba polis müdahalesi gecikmedi. Meclis önündeki gerginlik devam ediyor.Kılıçdaroğlu 'izleyin' demişti 

Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta yaptığı bir konuşmada "Pazartesinden itibaren televizyonları izleyin, ne kadar verirlerse, Mücadelemizi TBMM Genel Kurulu'nda vereceğiz. Demokrasiyi, rejili korumak için, bağımsız yargıyı, özgür medya bu mücadeleyi yapacağız.Bir bedel ödenecekse o parlamentoda ilk bedeli önce CHP'li vekiller ödeyecektir." demişti. 

 

Konular: anayasa, meclis, Chp, hdp,

Yorumlar