GÜNDEM

CHP'li hadsize Halisdemir'den tokat gibi cevap

İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı CHP’li İmamoğlu’nun, 15 temmuz darbe girişimin seyrini değiştiren kahraman şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in isminden duyduğu rahatsızlığa, kahraman şehidin kardeşi Soner Halisdemir tokat gibi bir yanıt verdi.

CHP'li hadsize Halisdemir'den tokat gibi cevap
CHP’li Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçedeki Anadolu Caddesi’ne şehit Ömer Halisdemir’in isminin verilmesine ‘enflasyona dönebilir’ diyerek karşı çıkmıştı. İmamoğlu bununla da kalmayıp, ‘Anadolu Caddesi bizim için değerli bir cadde ve değerli bir isim, kaldı ki o caddede bir takım kavramlar ve temalar üretiyoruz. Şehit Ömer Halisdemir’in isminin uygun olup olmadığı tartışılır’ sözleriyle kahraman astsubayın aziz hatırasına dil uzatmıştı. 

Sözleriyle şehit Ömer Halisdemir’in isminin Anadolu Caddesi’ne verilecek kadar değerli olmadığını ima eden İmamoğlu tepkilere yol açmıştı. 

Kılıçdaroğlu'na çağrı

Soner Halisdemir, İmamoğlu’nun ağabeyinin şehitliğini tartışılır hale getirmesinden duydukları tepkiyi “Buna onun kişiliği yetmez” sözleriyle dile getirdi. Halisdemir, "Yani Anadolu Caddesi dolar endeksli mi de enflasyon olarak nitelendiriyor. İsmi değiştiği zaman enflasyon mu düşecek. Sayın Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum, eğer siz de rahatsız olduysanız, bu konuya lütfen el atalım” diye konuştu. 

Konular: beylikdüzü, ömer halisdemir, Chp, ekrem imamoğlu

Yorumlar