GÜNDEM

CHP'li vekil komisyonda masalara çıktı

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, anayasa değişiklik teklifinin görüşüldüğü komisyonda masalara çıkarak AK Partili milletvekillerinin üzerine yürümeye çalıştı.

CHP'li vekil komisyonda masalara çıktı
CHP yöneticileri, son toplantının bitiminde CHP’li Kemal Zeybek’in fenalaştığını ama Meclis’te doktor bulunmadığını belirterek, yaşanabilecek benzer durumlar için tedbir alınmasını istedi. Daha sonra söz alan CHP Milletvekili Muharrem Erkek, söz isteyen milletvekillerinin konuşma hakkının gasp edildiğini, bunun usule aykırı olduğunu öne sürdü.

Dördüncü kez bu tartışmanın yapıldığını belirten Komisyon Başkanı Mustafa Şentop ise içtüzük hükümleri doğrultusunda çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Bu arada CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, “Talimat aldım, yaparım diyorsun. Teslim edilmiş bir kişilik görüyorum burada. Bu ülkeyi bu hale getiremezsiniz. Hiç mi vicdanınız yok. Yazıklar olsun size” diye bağırdı. Komisyon Başkanı Şentop ise Ekici’ye “Yasama faaliyetlerini engelliyorsunuz” diye tepki gösterirken, AK Partili milletvekilleri ise “Şov yapma” diye seslendi. Bu arada Ekici masanın üzerine çıkıp, AK Partili milletvekillerinin üzerine gitmek istedi. Ancak Ekici’yi CHP’li milletvekilleri engelledi.

Konular:

Yorumlar