GÜNDEM

CHP'nin nöbetçi FETÖ sözcüleri yine en önde

Fetullahçı Terör Örgütü’nün ve FETÖ yandaşlarının her eyleminde en önde olan CHP’li milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Barış Yarkadaş ve Mahmut Tanal, FETÖ ve PKK’ya verdiği destek nedeniyle polis operasyonu düzenlenen Cumhuriyet gazetesi binası önündeki eylemde de en öndeydi.

CHP'nin nöbetçi FETÖ sözcüleri yine en önde
Üç kişi yanyana görününce kalabalık yapmak için yanlarına koşan, Gezi kalkışması dahil her gerilimin içinde bizzat rol oynayan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün her eyleminde de en önde yerini alan CHP'li milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Barış Yarkadaş ve Mahmut Tanal, FETÖ ve PKK'ya verdiği destek nedeniyle polis operasyonu düzenlenen Cumhuriyet Gazetesi'ndeki eylemde de en öndeydi.

FETÖ'nün finans, medya, emniyet ve yargı operasyonlarında güvenlik güçlerinin araçlarının üzerine çıkacak kadar FETÖ destekçiliğine soyunan CHP'li vekiller, FETÖ ve PKK'ya verdiği destek nedeniyle hakkında uzun süredir soruşturma yürütülen Cumhuriyet'in kapısında eylem yaptı.

Okurları FETÖ'ye destek veren gazeteyi bırakmıştı

Terör örgütlerine verdiği destek nedeniyle düşük miktardaki okuyucu kitlesini de kaybeden Cumhuriyet'in önündeki eyleme az sayıda PKK ve FETÖ destekçisinin katılması dikkat çekti.

Cumhuriyet okurları geçtiğimiz yıl Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde yaptığı eylemde Cumhuriyet ile yaşıt gazetenin FETÖ'nün kontrolüne geçmesini sert şekilde protesto etmişti.

Cumhuriyet'in FETÖ kontrolüne geçmesi Uğur Mumcu'nun kardeşi Ceyhan Mumcu ve CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay tarafından da sert şekilde eleştirilmişti.HDP'lilerden destek

CHP'den sonra PKK'nın siyasi kanadı HDP'nin İstanbul İl Başkanlığı'ndan bir grup da gazete önüne geldi. HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, "Yenikapı ruhu hepimiz için artık bir tuzruhu haline gelmiştir. Ve hepimizin hayatını körleştiriyor. O faşizan birliği artık yok edip bütün demokratların bir araya gelip ses verme zamanıdır" dedi.

FETÖ'cüler harekete geçti

FETÖ'nün sosyal medyadaki tetikçileri Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik polis operasyonuna sert tepki gösterdi. Emre Uslu, Hayko Bağdat, Levent Gültekin, Ekrem Dumanlı, Tarık Toros, Abdulhamid Bilici başta olmak üzere FETÖ'nün sosyal medyadaki tetikçileri FETÖ ve PKK'ya verdiği destek nedeniyle operasyon başlatılan Cumhuriyet'e tam destek verdi. 15 Temmuz darbesinden sonra FETÖ'yü desteklemeye devam eden, uzun süre FETÖ'nün dağıtım şirketi tarafından dağıtımı yapılan Yeni Asya Gazetesi de Cumhuriyet'e tam destek verdi.

Kılıçdaroğlu da koştu

Geçtiğimiz yıl Zaman ve Bugün gazetelerini ziyaret ederek desteğini açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet gazetesine destek için, gazetenin Ankara bürosunu ziyaret etti. Kılıçdaroğlu'nu, binaya gelişinde, gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül karşıladı.

15 Temmuz'un suskunlarından TGC'den açıklama

15 Temmuz darbesinde iki gün boyunca sessizliğe bürünen Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu anında açıklama yaparak Cumhuriyet'e yapılan operasyonu protesto etti.

Konular: mahmut tanal, barış yarkadaş, fetö, darbe girşimi,

Yorumlar