GÜNDEM

Çipli kimlik kartına yoğun başvuru nedeniyle mesai süreleri uzatıldı

2 Ocak itibari ile tüm Türkiye'ye dağıtılmaya başlanan ve 1 ay gibi kısa bir sürede 2 milyonu aşkın başvuru alan çipli kimlik kartları için mesai süreleri uzatıldı.

Çipli kimlik kartına yoğun başvuru nedeniyle mesai süreleri uzatıldı
İçişleri Bakanlığı, yeni kimlik kartlarına başvuruların ülke genelinde, 02 Ocak 2017 itibariyle başladığını, bugüne kadar 2 milyon başvurunun alındığını ve başvurular doğrultusunda 750 bin kimlik kartının basıldığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada son dönemde, 'Alo 199' hattından randevu alınmadan, ilçe nüfus müdürlüklerine gidilerek başvuruda bulunulmasının, yoğunluklara ve uzun bekleme sürelerine neden olduğuna dikkat çekildi.750 bin kimlik kartı basıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada,

"Bugüne kadar 2 milyon başvuru alındı, bu doğrultuda 750 bin kimlik kartı basıldı. Alo 199 hattından randevu alınmadan başvuruda bulunulması, yoğunluklara ve uzun bekleme sürelerine neden olmaktadır. Vatandaşlarımızın elinde varolan nüfus cüzdanları, yeni kimlik kartları ile değiştirilinceye kadar geçerlidir"Mesai saatleri uzatıldı

Doğum, kayıp, mevcut kimlik kartının geçerlilik süresinin sona ermesi veya tahrifat sebebiyle kullanılmayacak durumda olması gibi, değiştirilmesi zorunlu haller nedeniyle yapılan kimlik başvurularında, 'Geçici Kimlik Belgesi' düzenlenmektedir. İlçe Nüfus Müdürlüklerinde mesai saatleri hafta içi saat 19.00'a kadar uzatıldı, başvuruların cumartesi ve pazar günleri de saat 09.00-17.00 saatleri arasında alınmaya devam edilmesi kararlaştırıldı" ifadelerine yer verildi. 

Konular: mesai, içişleri bakanlığı, çipli kimlik kartı, sure,

Yorumlar